Pozbądź się przeziębienia w jeden dzień

Jak sama nazwa wskazuje, przeziębienie oznacza „złapanie zimna”. Dlatego pierwsze symptomy to z reguły dreszcze, niemożność rozgrzania się i uczucie silnego zimna wewnętrznego. Mówimy, że przemarzliśmy „do kości”. Jeśli zadziałasz szybko, jutr rano obudzisz się zdrowa.
Jak szybko pozbyć się przeziębienia? Herbata z lipy na rozgrzanie.

Rozgrzej się do „siódmych potów”

Ponieważ zimno najpierw lokalizuje się w powierzchniowych warstwach ciała, dobrze jest walczyć z nim od samego początku, od pierwszych objawów, aby nie dopuścić do zagłębienia się choroby i pojawienia dolegliwości trudniejszych do wyleczenia. W tym celu należy silnie się rozgrzać aż do wywołania obfitych potów.

Pij herbatę z imbirem

Imbir będzie nieocenioną pomocą w walce z zimnem, ponieważ jest produktem o termice ciepłej (świeży) lub gorącej (suszony) oraz ma właściwości rozpraszające, więc będzie „wyrzucał” zimno na zewnątrz ciała. Należy zatem przyrządzić sobie gorącą herbatę z kilkoma plasterkami świeżego imbiru, która można dodatkowo wzmocnić rozgrzewającym cynamonem, goździkami lub nasionami anyżu gwiaździstego. Napój można delikatnie dosłodzić miodem, będzie wtedy nie tylko zdrowy, lecz również bardzo smaczny. Rozgrzewające działanie wykazuje także herbata z kwiatów lipy, napar z krwawnika lub herbata z owoców malin.

W czasie przeziębienia nie pijmy herbaty rumiankowej ani z czarnego bzu, ponieważ mają one działanie wychładzające! Z tego samego powodu unikajmy też cytryny i innych owoców tropikalnych.

Jeśli herbata imbirowa nie rozgrzeje nas wystarczająco, zróbmy sobie kąpiel stóp w gorącej wodzie z uprzednio wygotowanymi w niej plasterkami świeżego imbiru. Wymoczenie nóg w takiej kąpieli rozgrzeje nas od środka i wywoła poty.

Jak w ciągu jednego dnia wyleczyć przeziębienie?

Trzymaj ciepło

Gdy już czujemy, że rozgrzewamy się wewnętrznie, należy utrzymać to ciepło i jak najsilniej się wypocić. Pod żadnym warunkiem nie wyskakujmy rozgrzani spod kołdry, krzycząc, że nam gorąco i duszno. Tak ma być! Lepiej zmienić piżamę lub przepoconą poduszkę niż ochłodzić się gwałtownie i spowodować ponowne wyziębienie.

Bierz naturalne leki homeopatyczne

Jeśli czujemy, że wyjątkowo silnie przemarzliśmy lub nas przewiało zimnym wiatrem, a nasz organizm sugeruje, że „coś nas bierze”, sięgnijmy natychmiast po lek homeopatyczny Aconitum napellus, który nie dopuści do rozwinięcia się poważniejszych objawów silnego przeziębienia. Gdy odczuwamy dreszcze i nie możemy się rozgrzać, zaczynamy kichać, a z nosa lecą pierwsze krople wodnistego kataru, szybko zażyjmy lek Nux vomica. Czasem nawet jedna dawka wystarczy, abyśmy poczuli się lepiej i zapobiegli rozwojowi przeziębienia.

Jeśli katar staje się bardzo dokuczliwy, wodnisty i silnie drażniący, kichamy raz za razem i zużywamy szybko całą paczkę chusteczek, pomoc przyniesie lek Allium cepa. Gdy natomiast zaczyna łamać nas w kościach, mamy obolałe mięśnie, ciężką głowę i rozwija się gorączka, poprośmy w aptece o homeopatyczny lek typowy na pierwsze objawy grypy.

Jeśli zaś nasze fatalne samopoczucie i narastające objawy przeziębienia są wynikiem przemoczenia deszczem podczas zimnej i wilgotnej pogody, skutecznym remedium może okazać się Dulcamara.

Pamiętajmy, że leki te najlepiej zażyć jak najszybciej po wystąpieniu symptomów choroby i stosować je równoległe z ziołowymi i rozgrzewającymi herbatami.

Leki homeopatyczne pomogą szybko wyleczyć przeziębienie.

Jedz ciepłe posiłki

Ciepło wewnętrzne zapewnimy sobie także odpowiednim posiłkiem. Wskazana w czasie przeziębienia będzie np. rozgrzewająca owsianka lub kasza jaglana ugotowana z rozgrzewającymi przyprawami i ziołami. Do tego ciepłe zupy na mięsie i warzywach, silnie rozgrzewające buliony na wołowinie, warzywa pieczone, czy duszone leczo z ryżem.

Jeśli zastosujemy wszystkie powyższe wskazówki, jest duża szansa, że zwalczymy infekcję nawet w ciągu jednego dnia i, przede wszystkim, nie dopuścimy do rozwoju poważniejszej i dłużej trwającej choroby.

Sprawdź też 7 skutecznych sposobów na przeziębienie.

01.06.2019
Alergia to podstępny przeciwnik. Pojawia się bez żadnego ostrzeżenia. Może mieć postać kataru, który nie mija po przysłowiowych siedmiu dniach albo suchego, męczącego kaszlu wieczorami i w nocy. Jak odróżnić te obawy od podobnych, które towarzyszą przeziębieniu? Mamy kilka podpowiedzi!
12.08.2019
Nalewka z malin to wybitnie kobiecy przysmak. Ma silne właściwości rozkurczające. Może łagodzić bóle menstruacyjne, a także zmniejszać dolegliwości związane z okresem menopauzy, np. wahania nastroju. To również remedium dla osób, które borykają się nadciśnieniem tętniczym.
10.08.2019
W lipcu i sierpniu jest idealna okazja do tego, by przygotować domowe leki, które pomogą zwalczyć zimowe infekcje.
05.06.2019
W Polsce, po raz pierwszy na świecie, stworzono publiczną placówkę, w której choroby skóry leczy równolegle dermatolog, psychiatra i psycholog. Kładzie się tu nacisk na dobrą komunikację z pacjentem i zrozumienie jego sytuacji życiowej. A to daje świetne efekty leczenia. O to, czym dokładnie jest psychodermatologia, pytamy prof. dr hab. n. med. Annę Zalewską-Janowską.
14.06.2018
Należysz do tych rodziców, którzy, gdy tylko temperatura dziecka sięgnie 37,5 °C, natychmiast podają mu środki obniżające gorączkę? To błąd! Gorączka zagrzewa organizm do walki z chorobą.
03.12.2018
Pierwsza pomoc bywa niezbędna nie tylko wówczas gdy ktoś doznał poważnych obrażeń fizycznych, ale także psychicznych. Czy wiesz co robić, gdy widzisz, że ktoś przeżywa załamanie nerwowe czy pogrąża się w rozpaczy? Jeśli nie, to warto się tego nauczyć, bo tak samo jak masaż serca czy sztuczne oddychanie, może uratować komuś życie! Konsultacja merytoryczna: Natalia […]