Strona główna O nas

O nas

autor: gogo

Naturalnie o Zdrowiu jest portalem dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dzisiaj jesteśmy o wiele bardziej wyedukowani i wymagający niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wiemy więcej o profilaktyce zdrowia, o stosowaniu bezpiecznych leków, niewykazujących efektów ubocznych. Pragniemy dbać o siebie i nasze dzieci w sposób naturalny i bezpieczny. I potrzebujemy sprawdzonych, godnych zaufania informacji – jak powinniśmy to robić.

Na naszym portalu swoją wiedzą dzielą się doskonali eksperci. Współpracują z nami doświadczeni lekarze łączący w swojej praktyce różne metody leczenia, znakomici dietetycy kliniczni oraz specjaliści z dziedziny ziołolecznictwa i medycyny chińskiej.
Dróg do zdrowia jest wiele. Chcielibyśmy pomóc ci znaleźć najlepszą z nich.

Kontakt: redakcja@naturalnieozdrowiu.pl

Redakcja

Dorota Mirska-Królikowska Redaktorka naczelna portalu Naturalnie o Zdrowiu
Dorota Mirska-Królikowska Redaktorka naczelna
Dziennikarka od wielu lat zajmująca się tematyką zdrowotną. Redaktor odpowiedzialna za dział zdrowia, związana w przeszłości z takimi pismami, jak „Olivia”, „Vita”, „Przyjaciółka” oraz „Claudia”. Laureatka prestiżowych nagród, m.in. pierwszej nagrody w konkursie dla dziennikarzy Kryształowe Pióra w kategorii „Choroby serca, rosnące zagrożenie” w 2014 r. Rozwiń Autorka książek „Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch, legenda polskiej medycyny manualnej”, „Marek Bachański, doktor od spraw niemożliwych. Cała prawda o leczeniu marihuaną”, poradnika onkologicznego „Siła życia – podaj dalej” oraz "CUDowne 9 miesięcy. Rozmowy o tym jak zatroszczyć się o siebie i dziecko w zgodzie z naturą". Kontakt: dorota.mirska@naturalnieozdrowiu.pl  
Magdalena Wojciechowska-Budzisz - farmaceutka | Naturalnie o zdrowiu
Magdalena Wojciechowska-Budzisz farmaceutka, specjalistka w dziedzinie medycyny chińskiej
Farmaceutka z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, która z czasem – widząc bezradność medycyny wobec rozlicznych problemów pacjentów – postanowiła znaleźć inną, skuteczną drogę, aby im pomóc. Aktualnie terapeuta medycyny chińskiej, akupunkturzysta, dietetyk oraz homeopata. Jej praca jest jednocześnie jej pasją. Rozwiń Zawsze szuka najlepszego rozwiązania na bieżące dolegliwości pacjenta. Łączy różne metody medycyny naturalnej. Sprawuje funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, prowadzi także wiele szkoleń z zakresu homeopatii. Prywatnie posiadaczka cudownego męża, wspaniałego syna i wiernej kotki.

Kocha podróże i zmiany, lubi wyzwania i poznawanie własnych możliwości. Uwielbia się uczyć i nieustannie rozwijać. Ceni mądrość, odwagę i pewność siebie. Uważa, że pełnię zdrowia można osiągnąć poprzez świadome kierowanie swoim życiem.

Magda Szymanowska - dietetyczka, dyplomowany coach zdrowia | Naturalnie o Zdrowiu
Magdalena Szymanowska dyplomowany coach zdrowia, dietetyczka
Od wielu lat promująca zdrowy, naturalny styl życia. Ekspertka ds składu kosmetyków. Współpracuje z międzynarodowym środowiskiem toksykologów, podkreśla istotność profilaktyki alergii kontaktowej. Dyplomowany coach zdrowia. Zajmuje się również dietetyką. Założycielka marki 4organic, sprowadza do Polski organiczne i hipoalergiczne kosmetyki i produkty. Prywatnie mama wspaniałego nastolatka, fanka jogi, miłośniczka podróży i gotowania.
Anna Augustyn-Protas | Naturalnie o Zdrowiu
Anna Augustyn-Protas Dziennikarka
Dziennikarka i redaktorka, współautorka książek „Żyj 120 lat, czyli moc mikroodżywiania” i „Czego ginekolog Ci nie powie”. Pisała m.in. dla Marie Claire, była redaktorką Claudii i Bluszczu. Fanka zdrowego żywienia i idei wspierania się kobiet. Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci.
Agnieszka Leciejewska - dietetyk | Naturalnie o Zdrowiu
Agnieszka Leciejewska Dietetyk
Specjalista dietetyk, który o diecie i zdrowym żywieniu może mówić i pisać godzinami. Pasjonuje się układaniem jadłospisów szczególnie trudnych, np. przy chorobach nerek. Uwielbia domowe wypieki, zwłaszcza swojski chleb żytni na zakwasie, który zresztą od kilku lat piecze sama.
Dominika Bagińska | Naturalnie o Zdrowiu
Dominika Bagińska Dziennikarka
Dziennikarka prasowa. Zajmuje się tematyką zdrowia, medycyny klasycznej i naturalnej. Na stałe współpracuje z  Newsweekiem Zdrowie i Newsweekiem Psychologia, publikuje na wielu portalach. Fanka rozwoju duchowego i jazdy na rowerze. Mama Łucji i Bartka.
Karolina Jurga | Naturalnie o Zdrowiu
Karolina Jurga Psycholog, psychoterapeuta
Psycholog, neuropsycholog, psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła specjalizację z neuropsychologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Absolwentka Akademii Rozwoju Kompetencji Trenerskich (INTRA), Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Ukończyła liczne szkolenia i kursy z zakresu diagnozy i rehabilitacji neuropsychologicznej prowadzone przez uznanych specjalistów z tej dziedziny. Od 2006 roku specjalizuje się w terapii osób żyjących z demencją, a także ich rodzin. Autorka poradników z obszaru profilaktyki zaburzeń pamięci i dla opiekunów osób cierpiących z powodu choroby Alzheimera „Dbaj o pamięć”, „Zrozumieć Alzheimera”, „Nie jesteś sam”.
Psychodietetyk Katarzyna Koper dla Naturalnie o Zdrowiu
Katarzyna Koper Dziennikarka, psychodietetyk
Popularyzatorka wiedzy o zdrowym stylu życia i psychodietetyk. Fascynuje ją nutrigenomika, czyli wpływ niektórych składników pożywienia na ekspresję genów. Wierzy, że dobra dieta, umiar i aktywność fizyczna to filary długowieczności.
Dziennikarka Katarzyna Pinkosz | Naturalnie o Zdrowiu
Katarzyna Pinkosz Dziennikarka
Redaktor naczelna pisma "Świat Lekarza". Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką medyczną, propaguje zdrowy styl życia i odżywiania. Autorka książek: - „Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie” (reportaże na temat wybudzeń ze śpiączki - „Niebieska reżyseria – 15 lat Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo?” - „O dwóch takich. Teraz Andy” o wyprawie niepełnosprawnych podróżników na najwyższy szczyt Ameryki Południowej - „Zdrowie bez antybiotyków. Naturalne metody leczenia dzieci” Współautorka książek „5 pór roku w kuchni". "Apetyt na życie” - historia i pasje dziennikarza PAP Mariusza Wachowicza, który wybudził się ze śpiączki) oraz „Dźwięki marzeń”.
Vesna Lorenc coach, mediatorka | Naturalnie o Zdrowiu
Vesna Lorenc trenerka, coach, mediatorka, facylitatorka
Serbka, od lat mieszkająca w Polsce. W ramach praktyki ‘Just Be’ prowadzi coachingi, grupy rozwojowe, warsztaty, szkolenia, team coachingi, sesje action learning, facylitacje. Absolwentka renomowanej Akademii TROP (Akredytowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Izbę Coachingu). Posiada dyplomy i certyfikaty, uprawniające do zawodu na poziomie międzynarodowym (ICF ACC). Rozwiń Pasjonatka porozumiewania się w duchu NVC (Porozumienia bez Przemocy) i mediatorka w tym nurcie. Bazując na tym podejściu, pomaga transformować konflikty i szukać porozumienia ze sobą i z innymi, w małych i większych społecznościach. Autorka wielu artykułów poświęconych rozwojowi osobistemu, coachingowi, konfliktom w pismach specjalistycznych, HR i mediach lifestyle. Pasjonuje się różnorodnością. Od 20 lat pracuje w międzynarodowym środowisku, wspierając rozwój ludzi, liderów, managerów, zespoły i organizacje. Pracuje w języku polskim, angielskim, rosyjskim i serbskim. Mówi w kilku dodatkowych. Stowarzyszona w SIETAR – zrzeszającym osoby i instytucje zajmujące się zawodowo tematem międzykulturowości. Uwielbia pomagać i angażować się społecznie. Jest członkiem zespołu fundacji Atalaya wspierającej dzieci, młodzież i kadrę pieczy zastępczej. W fundacji również zainicjowała i kieruje merytorycznie międzynarodowym projektem Meet Me Halfway dedykowanego parom mieszanym kulturowo. Z pasji towarzyszenia kobietom stworzyła autorski program rozwojowy dedykowany kobietom dojrzałym #TerazJA (grupa na facebooku). W ramach programu prowadzi warsztaty i spotkania indywidualne. Wspólnie z mężem wychowuje trójkę dzieci i kota albo na odwrót. Kocha jogę, taniec i konie. Więcej o Vesnie na: www.just-be.com.pl i na https://www.facebook.com/JustBeTwojKodRozwoju/

Specjaliści

Joanna Gzik - pediatra | Naturalnie o Zdrowiu
Joanna Gzik lekarz pediatra, homeopatka
Pediatra. Przez wiele lat leczyła w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w przychodni rejonowej. Dzisiaj przyjmuje w  dwóch prywatnych placówkach medycznych, a w swojej praktyce łączy tradycyjne sposoby leczenia z  homeopatią oraz akupunkturą i masażem bańką chińską. Prowadzi wykłady dla lekarzy z zakresu homeopatii.
Katarzyna Faruga - pediatra
Katarzyna Faruga lekarz pediatra, homeopatka
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Wykładowca w zakresie homeopatii. Wyróżniona w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu Medycznego "Laur Pacjenta 2015/16". Obecnie pracuje w POZ i prowadzi prywatną praktykę w Jastrzębiu-Zdroju.
Małgorzata Kizer - alergolog
Małgorzata Kizer lekarz specjalista chorób dziecięcych i alergologii
Członek Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej. Wykładowca w międzynarodowej francuskiej szkole homeopatii CEDH. Od dwudziestu lat prowadzi specjalistyczny gabinet lekarski. W swojej praktyce oferuje holistyczne podejście do pacjenta, korzystając z osiągnięć medycyny naturalnej (homeopatia, izopatia, akupunktura), jak i medycyny klasycznej.
Dr n. farm. Jerzy Jambor | Naturalnie o Zdrowiu
Jerzy Jambor dr n. farm., specjalista II stopnia w zakresie zielarstwa

Jest prezesem Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego, współzałożycielem oraz członkiem zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wieloletnim prezesem zarządu Phytopharm Klęka S.A., obecnie członkiem Rady Nadzorczej, członkiem wielu stowarzyszeń krajowych i zagranicznych związanych z farmacją.  Rozwiń Dr Jerzy Jambor jest także autorem lub współautorem ponad 100 publikacji z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa, kilku podręczników oraz 5 patentów i 1 wzoru użytkowego z zakresu technologii leku roślinnego. Napisał książkę popularnonaukową „Rośliny lecznicze – od aloesu do żeń-szenia” oraz przygotował album „Egzotyczne rośliny lecznicze”. Jest twórcą lub współtwórcą wielu powszechnie stosowanych leków roślinnych, jak Bioaron C, Dentosept, Artecholin, Sylimarol oraz wielu ekstraktów przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego.

Kamila Lipowicz Klinika Ajwen | Dietetyk kliniczny | Naturalnie o Zdrowiu
Kamila Lipowicz dietetyk kliniczny
Uwielbia pracę z ludźmi, wie jak ważny jest poświęcany im czas, bo każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniego podejścia, rozmowy oraz wsparcia. Dzięki temu pacjent zyskuje cenne informacje, które raz wprowadzone stają się zdrowym i przyjemnym nawykiem. Rozwiń   Specjalizuje się w planowaniu i komponowaniu odpowiednich planów dietetycznych w chorobach autoimmunologicznych, cukrzycy, otyłości czy nietolerancjach pokarmowych. Swoje doświadczenia i kwalifikacje dietetyczne zdobywane w pracy każdego dnia, pogłębia podczas licznych szkoleń, kursów oraz konferencji. Stały rozwój umiejętności gwarantuje jeszcze lepszą opiekę nad osobami, którym pomaga.   Specjalizacja:   - choroby autoagresywne - cukrzyca - otyłość - alergie i nietolerancje pokarmowe - choroby układu pokarmowego (refluks, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego itp.) - problemy z zajściem w ciążę - choroby tarczycy (niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy Hashimoto, Graves-Basedow) - oczyszczanie organizmu (pasożyty, grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy) - żywienie dzieci (Autyzm, ADHD, Atopowe Zapalenie Skóry)
Małgorzata Mostowska joginka | Naturalnie o Zdrowiu
Małgorzata Mostowska certyfikowana nauczycielka jogi, joginka
Własną praktykę rozpoczęła mając 21 lat i od tamtej pory z ogromnym zainteresowaniem zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi i odpowiedniej diety. Jak pisze o sobie: „Pragnę dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, bo wiem jak odpowiednie zadbanie o siebie nie tylko poprzez jogę, ale też pracę na wielu innych płaszczyznach, potrafią wyciszyć umysł oraz rozluźnić ciało, znaczącą poprawiając jakość naszego życia. Rozwiń Kocham podróże i zapewne również dlatego na swój pierwszy kurs instruktorski wybrałam się do Indii. Poznawanie nowych kultur, smaków, obyczajów i krajobrazów to coś, co daje mi energię i motywuje do działania. Bliskie memu sercu są zwierzęta, zwłaszcza koty, a czas wolny uwielbiam spędzać na łonie natury, chodząc boso po trawie. Obecnie jestem świeżo upieczoną mamą oddającą się w pełni małemu cudowi świata”.
Hubert Pawlin - fizjoterapeuta i trener personalny | Naturalnie o Zdrowiu
Hubert Pawlin fizjoterapeuta, trener personalny
Doświadczony fizjoterapeuta i trener osobisty. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczestnik szkoleń International Academy of Orthopaedic Medicine, PNF, FDM, Letherman. Entuzjasta aktywnej rehabilitacji opartej na najnowszej wiedzy (evidence-based medicine). Pasjonat górskich wędrówek, a w sezonie zimowym zamiłowany instruktor narciarstwa.
Trener biznesu, szkoleniowiec, coach Małgorzata Bartkiewicz | Naturalnie o Zdrowiu
Małgorzata Bartkiewicz Trener biznesu, szkoleniowiec, coach
Specjalistka w dziedzinie ekologii, której największą pasją jest spotkanie z drugim człowiekiem na sali szkoleniowej. Od 2010 roku nieprzerwanie motywuje pracowników dużych korporacji do eko postaw (ponad 5000 godzin szkoleń). Wegetarianka, fanka tenisa ziemnego, uwielbia zwierzęta – ma dwa psy i kota. Wyznaje zasadę – Siła wewnętrzna bierze się z działania. Energetyczna i uśmiechnięta, swoim optymizmem zaraża innych.