Strona główna O nas

O nas

autor: gogo

Naturalnie o Zdrowiu jest portalem dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dzisiaj jesteśmy o wiele bardziej wyedukowani i wymagający niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wiemy więcej o profilaktyce zdrowia, o stosowaniu bezpiecznych leków, niewykazujących efektów ubocznych. Pragniemy dbać o siebie i nasze dzieci w sposób naturalny i bezpieczny. I potrzebujemy sprawdzonych, godnych zaufania informacji – jak powinniśmy to robić.

Na naszym portalu swoją wiedzą dzielą się doskonali eksperci. Współpracują z nami doświadczeni lekarze łączący w swojej praktyce różne metody leczenia, znakomici dietetycy kliniczni oraz specjaliści z dziedziny ziołolecznictwa i medycyny chińskiej.

Dróg do zdrowia jest wiele. Chcielibyśmy pomóc ci znaleźć najlepszą z nich.

Kontakt: redakcja@naturalnieozdrowiu.pl

Redakcja

Dziennikarka Jolanta Zakrocka | Naturalnie o Zdrowiu
Jolanta Zakrocka Redaktor prowadząca
Dziennikarka i redaktorka przez wiele lat związana z luksusową prasą kobiecą, gdzie zajmowała się m.in. tematami takimi jak zdrowie, uroda, wellness, dieta. Pasjonuje ją holistyczne podejście do zdrowia. Prywatnie miłośniczka podróży oraz kultury i literatury włoskiej.
Weronika Jarek-Radłowska
Weronika Jarek-Radłowska Dziennikarka
Absolwentka Amerykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dziennikarka z wykształcenia, wyboru i pasji z ponad 10 letnim doświadczeniem. Pracowała jako dziennikarka i redaktorka (Burda Media Polska, Marquard Media Polska), redaktorka prowadząca (Baby by Ann), a ostatnio także prowadząca podcasty.
Agnieszka Żelazko
Agnieszka Żelazko Dziennikarka, pisarka, wydawca i PR-owiec
Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, dwuletnie podyplomowe Studium Literacko-Artystyczne UJ oraz Creative Writing w Polskiej Akademii Nauk. Po godzinach pisze książki prozatorskie, turystyczne i kulinarne. Zajmuje się profesjonalnie fotografią kulinarną. Od kilku lat mieszka na Mazurach, gdzie powołała do życia projekt LAS RAZ obejmujący między innymi leśne uczty, leśne spacery edukacyjne, słuchowiska, warsztaty kreatywne.
IZABELA NOWAKOWSKA-TEOFILAK
Izabela Nowakowska-Teofilak Dziennikarka
Absolwentka Wydziału polonistyki UW. Po studiach trafiła do nieistniejącej już redakcji Cosmopolitan, a następnie przez 10 lat była związana z magazynem Twój Styl. Obecnie jako freelancerka współpracuje z portalem naturalnieozdrowiu.pl, a także magazynami Zwierciadło i Sens. Pisze teksty psychologiczne, poruszające tematykę praw kobiet i ochrony przyrody, przeprowadza wywiady z pisarzami i artystami.
Julia Jarosz, dziennikarka portalu Naturalnie o Zdrowiu.
Julia Jarosz Psycholog i instruktorka fitnessu
Z zawodu psycholog i instruktorka fitnessu. Z potrzeby serca wielbicielka zdrowego stylu życia, włoskiej kultury, pysznego jedzenia i mody. Pasjonuje ją odkrywanie świata.
Anna Kańciurzewska - psycholog dziecięcy.
Anna Kańciurzewska Psycholożka dziecięca, dziennikarka
Autorka artykułów eksperckich i książek terapeutycznych dla dzieci. Specjalizuje się w pomocy dzieciom z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami w rozwoju. Wspiera rodziców w codziennych wyzwaniach. Miłośniczka jogi, kuchni wegetariańskiej, ajurwedy i zdrowego stylu życia.
Anna Jarosz - dziennikarka
Anna Jarosz Dziennikarka
Od ponad 40. lat zaangażowana w popularyzację edukacji zdrowotnej. Laureatka wielu konkursów dla dziennikarzy zajmujących się medycyną i zdrowiem. Otrzymała m. in. Nagrodę Zaufania „Złoty OTIS” w kategorii „Media i Zdrowie” oraz trzykrotnie „Kryształowe Pióro”.
Justyna Moraczewska
Justyna Moraczewska Dziennikarka
Dziennikarka, autorka książek i poradników dla kobiet.
Dorota Mirska-Królikowska Redaktorka naczelna portalu Naturalnie o Zdrowiu
Dorota Mirska Dziennikarka
Dziennikarka od wielu lat zajmująca się tematyką zdrowotną. Laureatka prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. „Kryształowego Pióra”. Autorka książek „Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch, legenda polskiej medycyny manualnej”, „Marek Bachański, doktor od spraw niemożliwych. Cała prawda o leczeniu marihuaną”, poradnika onkologicznego „Siła życia – podaj dalej” oraz „CUDowne 9 miesięcy”.  
Magdalena Wojciechowska-Budzisz - farmaceutka | Naturalnie o zdrowiu
Magdalena Wojciechowska-Budzisz Farmaceutka, specjalistka w dziedzinie medycyny chińskiej
Specjalistka w dziedzinie medycyny chińskiej, farmaceutka z wieloletnim doświadczeniem. Z czasem – widząc bezradność medycyny wobec rozlicznych problemów pacjentów – postanowiła znaleźć inną, skuteczną drogę, aby im pomóc. Aktualnie terapeutka medycyny chińskiej, akupunkturzystka, dietetyczka oraz specjalistka homeopatii.
Anna Augustyn-Protas | Naturalnie o Zdrowiu
Anna Augustyn-Protas Dziennikarka
Redaktorka, autorka książek. Jest współautorką bestsellerowych „Żyj 120 lat! Czyli moc mikroodżywiania” i „Czego ginekolog ci nie powie”, a także autobiografii „Portet damy” o Beacie Tyszkiewicz. Prywatnie żona, mama, przyjaciółka. Fanka natury oraz kobiecych spotkań i żeńskiej energii.
Agnieszka Leciejewska - dietetyk | Naturalnie o Zdrowiu
Agnieszka Leciejewska Specjalistka dietetyk
O diecie i zdrowym żywieniu może mówić i pisać godzinami. Pasjonuje się układaniem jadłospisów szczególnie trudnych, np. przy chorobach nerek. Uwielbia domowe wypieki, zwłaszcza swojski chleb żytni na zakwasie.
Dominika Bagińska | Naturalnie o Zdrowiu
Dominika Bagińska Dziennikarka
Zajmuje się tematyką zdrowia, medycyny klasycznej i naturalnej. Na stałe współpracuje z Newsweekiem Zdrowie i Newsweekiem Psychologia, publikuje na wielu portalach. Fanka rozwoju duchowego i jazdy na rowerze. Mama Łucji i Bartka.
Psychodietetyk Katarzyna Koper dla Naturalnie o Zdrowiu
Katarzyna Koper Dziennikarka, psychodietetyk
Popularyzatorka wiedzy o zdrowym stylu życia. Fascynuje ją nutrigenomika, czyli wpływ niektórych składników pożywienia na ekspresję genów. Wierzy, że dobra dieta, umiar i aktywność fizyczna to filary długowieczności.

Specjaliści

Joanna Gzik - pediatra | Naturalnie o Zdrowiu
Joanna Gzik lekarz pediatra, homeopatka
Pediatra. Przez wiele lat leczyła w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w przychodni rejonowej. Dzisiaj przyjmuje w  dwóch prywatnych placówkach medycznych, a w swojej praktyce łączy tradycyjne sposoby leczenia z  homeopatią oraz akupunkturą i masażem bańką chińską. Prowadzi wykłady dla lekarzy z zakresu homeopatii.
Katarzyna Faruga - pediatra
Katarzyna Faruga lekarz pediatra, homeopatka
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Wykładowca w zakresie homeopatii. Wyróżniona w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu Medycznego "Laur Pacjenta 2015/16". Obecnie pracuje w POZ i prowadzi prywatną praktykę w Jastrzębiu-Zdroju.
Małgorzata Kizer - alergolog
Małgorzata Kizer lekarz specjalista chorób dziecięcych i alergologii
Członek Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej. Wykładowca w międzynarodowej francuskiej szkole homeopatii CEDH. Od dwudziestu lat prowadzi specjalistyczny gabinet lekarski. W swojej praktyce oferuje holistyczne podejście do pacjenta, korzystając z osiągnięć medycyny naturalnej (homeopatia, izopatia, akupunktura), jak i medycyny klasycznej.
Dr n. farm. Jerzy Jambor, specjalista II stopnia w zakresie zielarstwa.
Dr n. farm. Jerzy Jambor dr n. farm., specjalista II stopnia w zakresie zielarstwa

Jest prezesem Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego, współzałożycielem oraz członkiem zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wieloletnim prezesem zarządu Phytopharm Klęka S.A., obecnie członkiem Rady Nadzorczej, członkiem wielu stowarzyszeń krajowych i zagranicznych związanych z farmacją.

Kamila Lipowicz Klinika Ajwen | Dietetyk kliniczny | Naturalnie o Zdrowiu
Kamila Lipowicz dietetyk kliniczny
Uwielbia pracę z ludźmi, wie jak ważny jest poświęcany im czas, bo każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniego podejścia, rozmowy oraz wsparcia. Dzięki temu pacjent zyskuje cenne informacje, które raz wprowadzone stają się zdrowym i przyjemnym nawykiem. Rozwiń Specjalizuje się w planowaniu i komponowaniu odpowiednich planów dietetycznych w chorobach autoimmunologicznych, cukrzycy, otyłości czy nietolerancjach pokarmowych. Swoje doświadczenia i kwalifikacje dietetyczne zdobywane w pracy każdego dnia, pogłębia podczas licznych szkoleń, kursów oraz konferencji. Stały rozwój umiejętności gwarantuje jeszcze lepszą opiekę nad osobami, którym pomaga. Specjalizacja:
  • choroby autoagresywne
  • cukrzyca
  • otyłość
  • alergie i nietolerancje pokarmowe
  • choroby układu pokarmowego (refluks, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego itp.)
  • problemy z zajściem w ciążę
  • choroby tarczycy (niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy Hashimoto, Graves-Basedow)
  • oczyszczanie organizmu (pasożyty, grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy)
  • żywienie dzieci (Autyzm, ADHD, Atopowe Zapalenie Skóry)
Małgorzata Mostowska joginka | Naturalnie o Zdrowiu
Małgorzata Mostowska certyfikowana nauczycielka jogi, joginka
Joginka i nauczycielka jogi. Uczy we własnym studiu mmYoga. Praktykę rozpoczęła, mając 21 lat i od tamtej pory z ogromnym zainteresowaniem zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi i odpowiedniej diety.
Hubert Pawlin - fizjoterapeuta i trener personalny | Naturalnie o Zdrowiu
Hubert Pawlin fizjoterapeuta, trener personalny
Doświadczony fizjoterapeuta i trener osobisty. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Trener biznesu, szkoleniowiec, coach Małgorzata Bartkiewicz | Naturalnie o Zdrowiu
Małgorzata Bartkiewicz Trener biznesu, szkoleniowiec, coach
Specjalistka w dziedzinie ekologii, której największą pasją jest spotkanie z drugim człowiekiem na sali szkoleniowej. Od 2010 roku nieprzerwanie motywuje pracowników dużych korporacji do eko postaw (ponad 5000 godzin szkoleń).