Strona główna O nas

O nas

autor: gogo

Naturalnie o Zdrowiu jest portalem dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dzisiaj jesteśmy o wiele bardziej wyedukowani i wymagający niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wiemy więcej o profilaktyce zdrowia, o stosowaniu bezpiecznych leków, niewykazujących efektów ubocznych. Pragniemy dbać o siebie i nasze dzieci w sposób naturalny i bezpieczny. I potrzebujemy sprawdzonych, godnych zaufania informacji – jak powinniśmy to robić.

Na naszym portalu swoją wiedzą dzielą się doskonali eksperci. Współpracują z nami doświadczeni lekarze łączący w swojej praktyce różne metody leczenia, znakomici dietetycy kliniczni oraz specjaliści z dziedziny ziołolecznictwa i medycyny chińskiej.

Dróg do zdrowia jest wiele. Chcielibyśmy pomóc ci znaleźć najlepszą z nich.

Kontakt: redakcja@naturalnieozdrowiu.pl

Redakcja

Dorota Mirska-Królikowska Redaktorka naczelna portalu Naturalnie o Zdrowiu
Dorota Mirska-Królikowska Redaktorka naczelna
Dziennikarka od wielu lat zajmująca się tematyką zdrowotną. Redaktor odpowiedzialna za dział zdrowia, związana w przeszłości z takimi pismami, jak „Olivia”, „Vita”, „Przyjaciółka” oraz „Claudia”. Kontakt: dorota.mirska@naturalnieozdrowiu.pl  
Magdalena Wojciechowska-Budzisz - farmaceutka | Naturalnie o zdrowiu
Magdalena Wojciechowska-Budzisz farmaceutka, specjalistka w dziedzinie medycyny chińskiej
Farmaceutka z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, która z czasem – widząc bezradność medycyny wobec rozlicznych problemów pacjentów – postanowiła znaleźć inną, skuteczną drogę, aby im pomóc. Aktualnie terapeuta medycyny chińskiej, akupunkturzysta, dietetyk oraz homeopata.
Magda Szymanowska - dietetyczka, dyplomowany coach zdrowia | Naturalnie o Zdrowiu
Magdalena Szymanowska dyplomowany coach zdrowia, dietetyczka
Od wielu lat promująca zdrowy, naturalny styl życia. Ekspertka ds. składu kosmetyków. Dyplomowany coach zdrowia.
Anna Augustyn-Protas | Naturalnie o Zdrowiu
Anna Augustyn-Protas Dziennikarka
Dziennikarka i redaktorka, współautorka książek „Żyj 120 lat, czyli moc mikroodżywiania” i „Czego ginekolog Ci nie powie”.
Agnieszka Leciejewska - dietetyk | Naturalnie o Zdrowiu
Agnieszka Leciejewska Dietetyk
Specjalista dietetyk, który o diecie i zdrowym żywieniu może mówić i pisać godzinami.
Dominika Bagińska | Naturalnie o Zdrowiu
Dominika Bagińska Dziennikarka
Dziennikarka prasowa. Zajmuje się tematyką zdrowia, medycyny klasycznej i naturalnej. Na stałe współpracuje z  Newsweekiem Zdrowie i Newsweekiem Psychologia, publikuje na wielu portalach.
Karolina Jurga | Naturalnie o Zdrowiu
Karolina Jurga Psycholog, psychoterapeuta
Psycholog, neuropsycholog, psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła specjalizację z neuropsychologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Psychodietetyk Katarzyna Koper dla Naturalnie o Zdrowiu
Katarzyna Koper Dziennikarka, psychodietetyk
Dziennikarka, popularyzatorka wiedzy o zdrowym stylu życia i psychodietetyk. Fascynuje ją nutrigenomika, czyli wpływ niektórych składników pożywienia na ekspresję genów.
Dziennikarka Katarzyna Pinkosz | Naturalnie o Zdrowiu
Katarzyna Pinkosz Dziennikarka
Redaktor naczelna pisma "Świat Lekarza". Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką medyczną, propaguje zdrowy styl życia i odżywiania.
Vesna Lorenc coach, mediatorka | Naturalnie o Zdrowiu
Vesna Lorenc trenerka, coach, mediatorka, facylitatorka
W ramach praktyki ‘Just Be’ prowadzi coachingi, grupy rozwojowe, warsztaty, szkolenia, team coachingi, sesje action learning, facylitacje. Absolwentka renomowanej Akademii TROP (Akredytowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Izbę Coachingu). Posiada dyplomy i certyfikaty, uprawniające do zawodu na poziomie międzynarodowym (ICF ACC).

Specjaliści

Joanna Gzik - pediatra | Naturalnie o Zdrowiu
Joanna Gzik lekarz pediatra, homeopatka
Pediatra. Przez wiele lat leczyła w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w przychodni rejonowej. Dzisiaj przyjmuje w  dwóch prywatnych placówkach medycznych, a w swojej praktyce łączy tradycyjne sposoby leczenia z  homeopatią oraz akupunkturą i masażem bańką chińską. Prowadzi wykłady dla lekarzy z zakresu homeopatii.
Katarzyna Faruga - pediatra
Katarzyna Faruga lekarz pediatra, homeopatka
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Wykładowca w zakresie homeopatii. Wyróżniona w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu Medycznego "Laur Pacjenta 2015/16". Obecnie pracuje w POZ i prowadzi prywatną praktykę w Jastrzębiu-Zdroju.
Małgorzata Kizer - alergolog
Małgorzata Kizer lekarz specjalista chorób dziecięcych i alergologii
Członek Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej. Wykładowca w międzynarodowej francuskiej szkole homeopatii CEDH. Od dwudziestu lat prowadzi specjalistyczny gabinet lekarski. W swojej praktyce oferuje holistyczne podejście do pacjenta, korzystając z osiągnięć medycyny naturalnej (homeopatia, izopatia, akupunktura), jak i medycyny klasycznej.
Dr n. farm. Jerzy Jambor, specjalista II stopnia w zakresie zielarstwa.
Dr n. farm. Jerzy Jambor dr n. farm., specjalista II stopnia w zakresie zielarstwa

Jest prezesem Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego, współzałożycielem oraz członkiem zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wieloletnim prezesem zarządu Phytopharm Klęka S.A., obecnie członkiem Rady Nadzorczej, członkiem wielu stowarzyszeń krajowych i zagranicznych związanych z farmacją.

Kamila Lipowicz Klinika Ajwen | Dietetyk kliniczny | Naturalnie o Zdrowiu
Kamila Lipowicz dietetyk kliniczny
Uwielbia pracę z ludźmi, wie jak ważny jest poświęcany im czas, bo każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniego podejścia, rozmowy oraz wsparcia. Dzięki temu pacjent zyskuje cenne informacje, które raz wprowadzone stają się zdrowym i przyjemnym nawykiem. Rozwiń Specjalizuje się w planowaniu i komponowaniu odpowiednich planów dietetycznych w chorobach autoimmunologicznych, cukrzycy, otyłości czy nietolerancjach pokarmowych. Swoje doświadczenia i kwalifikacje dietetyczne zdobywane w pracy każdego dnia, pogłębia podczas licznych szkoleń, kursów oraz konferencji. Stały rozwój umiejętności gwarantuje jeszcze lepszą opiekę nad osobami, którym pomaga. Specjalizacja:
  • choroby autoagresywne
  • cukrzyca
  • otyłość
  • alergie i nietolerancje pokarmowe
  • choroby układu pokarmowego (refluks, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego itp.)
  • problemy z zajściem w ciążę
  • choroby tarczycy (niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy Hashimoto, Graves-Basedow)
  • oczyszczanie organizmu (pasożyty, grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy)
  • żywienie dzieci (Autyzm, ADHD, Atopowe Zapalenie Skóry)
Małgorzata Mostowska joginka | Naturalnie o Zdrowiu
Małgorzata Mostowska certyfikowana nauczycielka jogi, joginka
Joginka i nauczycielka jogi. Uczy we własnym studiu mmYoga. Praktykę rozpoczęła, mając 21 lat i od tamtej pory z ogromnym zainteresowaniem zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi i odpowiedniej diety.
Hubert Pawlin - fizjoterapeuta i trener personalny | Naturalnie o Zdrowiu
Hubert Pawlin fizjoterapeuta, trener personalny
Doświadczony fizjoterapeuta i trener osobisty. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Trener biznesu, szkoleniowiec, coach Małgorzata Bartkiewicz | Naturalnie o Zdrowiu
Małgorzata Bartkiewicz Trener biznesu, szkoleniowiec, coach
Specjalistka w dziedzinie ekologii, której największą pasją jest spotkanie z drugim człowiekiem na sali szkoleniowej. Od 2010 roku nieprzerwanie motywuje pracowników dużych korporacji do eko postaw (ponad 5000 godzin szkoleń).