O nas

Naturalnie o zdrowiu jest portalem dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dzisiaj jesteśmy o wiele bardziej wyedukowani i wymagający niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wiemy więcej o profilaktyce zdrowia, o stosowaniu bezpiecznych leków, niewykazujących efektów ubocznych. Pragniemy dbać o siebie i nasze dzieci w sposób naturalny i bezpieczny. I potrzebujemy sprawdzonych, godnych zaufania informacji – jak powinniśmy to robić.

Na naszym portalu swoją wiedzą dzielą się doskonali eksperci. Współpracują z nami doświadczeni lekarze łączący w swojej praktyce różne metody leczenia, znakomici dietetycy kliniczni oraz specjaliści z dziedziny ziołolecznictwa i medycyny chińskiej.
Dróg do zdrowia jest wiele. Chcielibyśmy pomóc ci znaleźć najlepszą z nich.

Redakcja

Dorota Mirska-Królikowska Redaktorka naczelna
Dziennikarka od wielu lat zajmująca się tematyką zdrowotną. Redaktor odpowiedzialna za dział zdrowia, związana w przeszłości z takimi pismami, jak „Olivia”, „Vita”, „Przyjaciółka” oraz „Claudia”. Rozwiń Laureatka prestiżowych nagród, m.in. pierwszej nagrody w konkursie dla dziennikarzy Kryształowe Pióra w kategorii „Choroby serca, rosnące zagrożenie” w 2014 r. Autorka książek „Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch, legenda polskiej medycyny manualnej”, „Marek Bachański, doktor od spraw niemożliwych. Cała prawda o leczeniu marihuaną” oraz poradnika onkologicznego „Siła życia – podaj dalej”.   Kontakt: dorota.mirska@naturalnieozdrowiu.pl

Specjaliści

Joanna Gzik lekarz pediatra, homeopatka
Katarzyna Faruga lekarz pediatra, homeopatka
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Wykładowca w zakresie homeopatii. Wyróżniona w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu Medycznego "Laur Pacjenta 2015/16". Obecnie pracuje w POZ i prowadzi prywatną praktykę w Jastrzębiu-Zdroju.
Rozwiń
Małgorzata Kizer lekarz specjalista chorób dziecięcych i alergologii
Członek Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej. Wykładowca w międzynarodowej francuskiej szkole homeopatii CEDH. Od dwudziestu lat prowadzi specjalistyczny gabinet lekarski. Rozwiń W swojej praktyce oferuje holistyczne podejście do pacjenta, korzystając z osiągnięć medycyny naturalnej (homeopatia, izopatia, akupunktura), jak i medycyny klasycznej.
Jerzy Jambor dr n. farm., specjalista II stopnia w zakresie zielarstwa

Jest prezesem Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego, współzałożycielem oraz członkiem zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wieloletnim prezesem zarządu Phytopharm Klęka S.A., obecnie członkiem Rady Nadzorczej, członkiem wielu stowarzyszeń krajowych i zagranicznych związanych z farmacją.  Rozwiń Dr Jerzy Jambor jest także autorem lub współautorem ponad 100 publikacji z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa, kilku podręczników oraz 5 patentów i 1 wzoru użytkowego z zakresu technologii leku roślinnego. Napisał książkę popularnonaukową „Rośliny lecznicze – od aloesu do żeń-szenia” oraz przygotował album „Egzotyczne rośliny lecznicze”. Jest twórcą lub współtwórcą wielu powszechnie stosowanych leków roślinnych, jak Bioaron C, Dentosept, Artecholin, Sylimarol oraz wielu ekstraktów przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego.

Magdalena Wojciechowska-Budzisz - farmaceutka | Naturalnie o zdrowiu
Magdalena Wojciechowska farmaceutka, specjalistka w dziedzinie medycyny chińskiej

Farmaceutka z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, która z czasem – widząc bezradność medycyny wobec rozlicznych problemów pacjentów – postanowiła znaleźć inną, skuteczną drogę, aby im pomóc. Rozwiń

Aktualnie terapeuta medycyny chińskiej, akupunkturzysta, dietetyk oraz homeopata. Jej praca jest jednocześnie jej pasją. Zawsze szuka najlepszego rozwiązania na bieżące dolegliwości pacjenta. Łączy różne metody medycyny naturalnej. Sprawuje funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, prowadzi także wiele szkoleń z zakresu homeopatii. Prywatnie posiadaczka cudownego męża, wspaniałego syna i wiernej kotki. Kocha podróże i zmiany, lubi wyzwania i poznawanie własnych możliwości. Uwielbia się uczyć i nieustannie rozwijać. Ceni mądrość, odwagę i pewność siebie. Uważa, że pełnię zdrowia można osiągnąć poprzez świadome kierowanie swoim życiem.

Kamila Lipowicz dietetyk kliniczny
Uwielbia pracę z ludźmi, wie jak ważny jest poświęcany im czas, bo każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniego podejścia, rozmowy oraz wsparcia. Dzięki temu pacjent zyskuje cenne informacje, które raz wprowadzone stają się zdrowym i przyjemnym nawykiem. Rozwiń Specjalizuje się w planowaniu i komponowaniu odpowiednich planów dietetycznych w chorobach autoimmunologicznych, cukrzycy, otyłości czy nietolerancjach pokarmowych. Swoje doświadczenia i kwalifikacje dietetyczne zdobywane w pracy każdego dnia, pogłębia podczas licznych szkoleń, kursów oraz konferencji. Stały rozwój umiejętności gwarantuje jeszcze lepszą opiekę nad osobami, którym pomaga. Specjalizacja:
  • choroby autoagresywne
  • cukrzyca
  • otyłość
  • alergie i nietolerancje pokarmowe
  • choroby układu pokarmowego (refluks, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego itp.)
  • problemy z zajściem w ciążę
  • choroby tarczycy (niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy Hashimoto, Graves-Basedow)
  • oczyszczanie organizmu (pasożyty, grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy)
  • żywienie dzieci (Autyzm, ADHD, Atopowe Zapalenie Skóry)
Mateusz Ostręga dietetyk kliniczny

Jest absolwentem I stopnia studiów dietetyki, który na bazie doświadczeń, doszedł do wniosku, że istnienie dietetyki sportowej w XXI wieku w odłączeniu od dietetyki klinicznej jest niemal niemożliwe. Wyznawca prawdziwie holistycznego podejścia do zdrowia i sylwetki, który temat żywienia uznaje za niezwykle ważny, jednak niewystarczająco skuteczny przy zaniedbaniu kwestii okołożywieniowych, takich jak odpowiednia higiena snu, czy kontakt z naturą poprzez uziemianie, czy morsowanie. Rozwiń Nastawiony jest na ciągły rozwój i podnoszenie swoich umiejętności. Dzięki podążaniu drogą inną niż ta, którą narzucają studia dietetyczne w Polsce, doszedł do etapu, gdzie z sukcesami współpracuje z podopiecznymi, zarówno na płaszczyźnie zdrowotnej, jak i sportowej. Pracuje w oparciu o badania laboratoryjne, jednak nie one są najważniejsze. Najistotniejsze dla niego jest samopoczucie pacjenta dietetycznego, z którym współpracuje oraz zgłaszane przez niego dolegliwości. Jak sam mówi „należy podnieść jakość życia, a nie parametr na papierze”. Przeciwnik schematów i fan stosowania dopasowanych modeli dietetycznych, bazujących na takich dietach jak paleo, samuraj, czy ketoza. W wolnym czasie stara się poświęcać jak najwięcej czasu na zgłębianie niesamowitych mechanizmów ludzkiego ciała. Stara się natomiast zachować równowagę pomiędzy pracą, a odpoczynkiem, dbając o relaks, rodzinę i przyjaciół.

Małgorzata Mostowska certyfikowana nauczycielka jogi
Własną praktykę rozpoczęła mając 21 lat i od tamtej pory z ogromnym zainteresowaniem zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi i odpowiedniej diety. Jak pisze o sobie: „Pragnę dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, bo wiem jak odpowiednie zadbanie o siebie nie tylko poprzez jogę, ale też pracę na wielu innych płaszczyznach, potrafią wyciszyć umysł oraz rozluźnić ciało, znaczącą poprawiając jakość naszego życia. Rozwiń Kocham podróże i zapewne również dlatego na swój pierwszy kurs instruktorski wybrałam się do Indii. Poznawanie nowych kultur, smaków, obyczajów i krajobrazów to coś, co daje mi energię i motywuje do działania. Bliskie memu sercu są zwierzęta, zwłaszcza koty, a czas wolny uwielbiam spędzać na łonie natury, chodząc boso po trawie. Obecnie jestem świeżo upieczoną mamą oddającą się w pełni małemu cudowi świata”.