Strona główna Zdrowie Staphysagria na dolegliwości psychosomatyczne

Staphysagria na dolegliwości psychosomatyczne

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Gdy nie radzisz sobie z otaczającą rzeczywistością, nie wiesz dlaczego ciągle czujesz się źle i dopadają cię przykre dolegliwości, cały czas udajesz, że wszystko jest w porządku, a w środku gotujesz się ze złości, spróbuj odkryć moc leku homeopatycznego Staphysagria. Może on pomóc ci uporać się ze swoimi uczuciami i pozbyć się negatywnych emocji na zawsze.

Strona główna Zdrowie Staphysagria na dolegliwości psychosomatyczne
Lek homeopatyczny Staphysagria pomaga przy dolegliwościach psychosomatycznych i uwalnia emocje. Kobieta w zwiewnej letniej sukience stoi na łące tyłem do aparatu i podziwia zachodzące słońce.

Ostróżka w homeopatii

Staphysagria, to piękna roślina o intensywnie niebieskich kwiatach i wdzięcznej nazwie, która w języku polskim brzmi Ostróżka. Ciekawe jest pochodzenie jej łacińskiej nazwy Delphinium, które wywodzi się, jak można przypuszczać, od słowa „delfin”. Starożytny grecki lekarz i botanik Dioskurydes tłumaczył, iż określenie to miało się odnosić do, podobnych w kształcie do delfina, kwiatów tej rośliny.

Ostróżka, ze względu na swoje walory estetyczne, jest często uprawianą rośliną w przydomowych ogródkach. W lecznictwie znalazła zastosowanie przede wszystkim w homeopatii, w której okazała się być użytecznym lekiem na wiele powszechnych dolegliwości. Sprawdź, dlaczego warto mieć ją w podręcznej apteczce.

Staphysagria na dolegliwości psychosomatyczne

Dolegliwości, przy których możemy wykorzystać cenny lek homeopatyczny Staphysagria, najczęściej mają charakter psychosomatyczny, co oznacza, że rozwijają się wskutek zaburzeń o charakterze emocjonalnym. Osoby potrzebujące Staphysagrii cechują się wyjątkową wrażliwością, która można by nawet określić jako chorobliwą. Dlatego tak łatwo je zranić i równie łatwo wygenerować u takiej osoby objawy, które są następstwem przeżyć emocjonalnych.

W dzisiejszych czasach niełatwo żyje się osobom nadwrażliwym, które każdego dnia narażane są na wszechobecny stres, presję psychiczną i naciski z zewnątrz. Sytuacje, które mogą doprowadzić do wystąpienia u nich objawów chorobowych są przeróżne – może to być konflikt z przełożonym, trudna relacja w domu, dominujący partner lub rodzic, niepowodzenia w szkole, w przyjaźni lub w życiu uczuciowym, a nawet agresywne zachowanie lub zwykłe niegrzeczne zachowanie ze strony kogoś innego. Przykłady można by mnożyć.

Zasadniczą tendencją, którą wykazuje taka wrażliwa jednostka, jest silna skłonność do tłumienia emocji. Stłumione emocje powodują, że napięcie wewnętrzne narasta i z czasem, gdy nie można już skompensować go w inny sposób, zostaje uwolnione w postaci symptomów chorobowych, zwanych psychosomatycznymi. Objawy te mogą się manifestować na różnych płaszczyznach, w zależności od tego, do jakich chorób dany człowiek ma skłonności.

5 leków homeopatycznych na kobiece emocje

Staphysagria – komu może się przydać?

Na pierwszy rzut oka nie widać tego ogromnego napięcia, jakie stopniowo kumuluje się u osoby, która potrzebuje leku homeopatycznego Staphysagria. Jest ona postrzegana jako łagodna, miła, przyjazna i bardzo taktowna wobec otoczenia.

Wynika to głównie z faktu, że – chociaż sama łatwo ulega zranieniu – nie chce zranić ani urazić nikogo, bo to nie licuje z jej ogromną wrażliwością i chęcią dogodzenia całemu światu. Dlatego z reguły nie odmawia, godzi się na wszystko i ustępuje innym, nawet jeśli wewnętrznie się nie zgadza z zaistniałą sytuacją i czuje się skrzywdzona i niesprawiedliwie potraktowana.

Niekiedy drobna uwaga powoduje, że czuje się od razu dotknięta, lecz nie ma nigdy odwagi okazać swych emocji na zewnątrz.

Postrzegana jest jako osoba małomówna, nieśmiała i skromna, ponieważ nieczęsto zabiera głos publicznie, z obawy przed ośmieszeniem. Niepewność siebie i brak silnej osobowości sprawia, że nie potrafi powiedzieć „nie”. Nie umie również walczyć o swoje prawa ani skutecznie odeprzeć ataku na siebie.

Z czasem jednak tłumione emocje mogą ujawniać się pośrednio i objawiać w postaci smutku, przygnębienia, melancholii, płaczliwości i zniechęcenia życiem. Osoba taka jeszcze bardziej zamyka się w sobie, rezygnuje z życia towarzyskiego, wycofuje się.

Te wszystkie negatywne emocje – rozczarowanie, żal, upokorzenie, oburzenie, uczucie poniżenia i wykorzystywania, poczucie krzywdy – z którymi kruchy system nerwowy sobie nie radzi, w końcu mogą doprowadzić również do pojawienia się symptomów fizycznych, określanych już jako konkretne schorzenie lub dolegliwość. Taki sposób reagowania jest ewidentnym przykładem na to, w jaki sposób tłumienie uczuć i emocji wyzwala w rezultacie rozwój patologii.

Złość, która cieszy

Staphysagria – na co pomaga i kiedy ją zastosować?

Ponieważ schorzenia, w których lek homeopatyczny Staphysagria może znaleźć zastosowanie mają naturę psychosomatyczną, mogą one pojawić się ze strony różnych układów i narządów i ich charakter nie zawsze jest jednorodny i łatwy do usystematyzowania.

Staphysagria może być wykorzystana w leczeniu między innymi:

  • Dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego – przede wszystkim w ostrym zapaleniu pęcherza moczowego, objawiającym się częstym oddawaniem jasnego moczu, czemu towarzyszy duża bolesność i uczucie pieczenia w cewce moczowej. W przypadku tego leku istotna jest często przyczyna, w wyniku której doszło do zapalenia. Staphysagria będzie użyteczna szczególnie w przypadku zapalenia pęcherza moczowego u kobiet, dla których pożycie seksualne jest bolesne, nieprzyjemne lub jest związane i kojarzone z czymś niemiłym i upokarzającym. Lek ten może się przydać także w zapaleniu pęcherza po cewnikowaniu, który to zabieg także związany jest z bolesnym i przykrym doświadczeniem.
  • Bóle głowy – w szczególności te, które pojawiają się w wyniku stłumienia emocji. Charakteryzują się one odczuciem kuli w czole lub w potylicy oraz uczuciem pustki i/lub odrętwienia w głowie. Bóle te nasilają się pod wpływem najmniejszego dotyku, co świadczyć może o silnej nadwrażliwości ogólnej. Mogą im towarzyszyć zawroty głowy oraz nudności, a nawet wymioty.
  • Dolegliwości ze strony oczu – Staphysagria jest pomocnym remedium zarówno przy różnego rodzaju stanach zapalnych spojówek, powiek lub woreczka łzowego, ale także jest lekiem pierwszego wyboru w przypadku nawracających jęczmieni, a zwłaszcza takich, które pozostawiają po sobie twarde, drobne punkciki na powiekach.
  • Rany cięte – zarówno takie, które powstały w wyniku urazu, jak i te, będące następstwem zabiegów chirurgicznych. Lek Staphysagria jest stosowany z dobrym efektem u osób po operacjach, po cesarskim cięciu, po nacięciu krocza w przebiegu naturalnego porodu oraz w przypadku wszelkich ran, spowodowanych przecięciem. Spowoduje on, że rana lepiej się zagoi i zapobiegnie powstaniu szpecącej blizny w miejscu przecięcia Będzie również skuteczny, jeśli po operacji lub urazie dokuczają nam silne bóle.
  • Dolegliwości zębów – lek Staphysagria może mieć zastosowanie nie tylko w „normalnych” bólach zębów, lecz również bywa pomocny w przypadku paradontozy, której towarzyszą rozpulchnione, bolesne i krwawiące dziąsła, niekiedy z drobnymi owrzodzeniami. Ciekawe jest, że jest zalecany także u dzieci, u których pojawia się przedwczesna próchnica, a zęby stają się czarne, nadmiernie kruche i łatwo się łamią.
  • Dolegliwości ze strony narządów płciowych – w tym przypadku możemy mieć do czynienia z wszelkimi zaburzeniami ze strony układu płciowego, będącymi efektem stłumienia negatywnych emocji. Wymienić można np. zatrzymanie się miesiączki z powodu stłumienia negatywnych odczuć, wszelkiego rodzaju guzy, cysty i stwardnienia, a nawet oziębłość płciową lub impotencję.
  • Schorzenia układu oddechowego – najczęściej Staphysagria znajduje tu zastosowanie ponownie wtedy, gdy dolegliwość pojawia się po negatywnych przeżyciach lub przykrych doświadczeniach, które nie zostały uwolnione. Np. może to być utrata głosu w wyniku emocji, zapalenie krtani lub przewlekły, nerwowy kaszel lub odkrztuszanie o trudnej do wyjaśnienia przyczynie. Czasami pojawić się może nawet uczucie duszności, bóle w klatce piersiowej lub nawet kołatanie serca.
  • Symptomy ze strony przewodu pokarmowego – mogą się objawiać różnymi dolegliwościami, nie są konkretnie sprecyzowane. Częścią wspólną jest dla nich etiologia, czyli stłumione emocje, w rezultacie czego mogą u pacjenta wystąpić nieokreślone bóle brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty, kolki, biegunka lub zaparcia.
  • Objawy skórne – Staphysagria najczęściej będzie zalecana w przypadku chorób przebiegających z silnym świądem, zmieniającym miejsce pod wpływem drapania. Zmiany skórne wyglądem mogą przypominać opryszczkę, egzemę lub wyprysk. Skóra ogólnie ma niezdrowy wygląd, a jeśli dojdzie do jej uszkodzenia, rany goją się źle i powoli.

Odporność na stres w 8 krokach

Homeopatyczna ostróżka na trudne emocje

Jak widzimy, Staphysagria jest lekiem o niezwykle szerokim spektrum działania. Wszystkie wyżej wymienione schorzenia pozornie trudno ze sobą powiązać. Należy jednak pamiętać, że zsomatyzowane emocje mogą się ujawnić w postaci każdej choroby, widocznej na płaszczyźnie fizycznej.

W wielu przypadkach, zastosowanie tego cennego leku homeopatycznego może przynieść szybką ulgę na poziomie fizycznym, a w obszarze emocji spowodować odblokowanie się i uwolnienie czynnika, który jest przyczyną zachorowania.

Czasem jednak choroba nie ujawnia się w postaci konkretnej diagnozy, lecz zatrzymuje się na poziomie emocjonalnym. Wówczas osoba potrzebująca Staphysagrii rozwinie w sobie takie zaburzenia zachowania jak:

Pamiętać wówczas trzeba, że w przypadku, gdy podejrzewamy chorobę natury psychosomatycznej, warto jest skonsultować się z doświadczonym homeopatą, który może potwierdzić nasze przypuszczenia i właściwie zaopiekować się chorą osobą. Nierzadko bowiem uwalnianie się długo tłumionych emocji i przeżyć może wywołać u pacjenta zaniepokojenie i obawę przed tym, co potem nastąpi. Kontrolowany proces terapeutyczny zapewni natomiast właściwe ukierunkowanie leczenia i poczucie bezpieczeństwa u chorego.

Podobne artykuły