Strona główna Zdrowie Homeopatyczny phosphorus

Homeopatyczny phosphorus

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Fosfor to jeden z kluczowych pierwiastków obecnych w ludzkim organizmie. Jest substratem do wytwarzania homeopatycznego phosphorusa, który pomaga między innymi w krwawieniach, anemii czy infekcjach dróg oddechowych. Wspiera niezbędne dla życia narządy, takie jak wątroba, płuca i nerki.

Strona główna Zdrowie Homeopatyczny phosphorus

Homeopatyczny phosphorus pełni ważną rolę w homeopatii. Ma on swoje źródło w świecie mineralnym. Do jego produkcji wykorzystuje się fosfor biały – jest to bezbarwna lub żółtawa substancja krystaliczna. 

W organizmie ludzkim fosfor stanowi nieodzowny pierwiastek, który jest ważnym elementem strukturalnym ciała i jest odpowiedzialny za transport energetyczny między komórkami. Występuje w każdej komórce naszego ciała, ponieważ jest niezbędny do życia. Wchodzi w skład kości, zębów, a także tkanek mięśni, serca, mózgu. Znajduje się również w ludzkim DNA, czyli bierze udział w przenoszeniu informacji genetycznych.

Homeopatyczny phosphorus jest pomocny w rozmaitych dolegliwościach związanych z zaburzeniami w obrębie krwi, wątroby, płuc i ogólnie układu oddechowego, żołądka i jelit oraz nerek.

Homeopatyczna phytolacca decandra

W jakich dolegliwościach może nas wspomóc homeopatyczny phosphorus?

Homeopatyczny phosphorus najczęściej bywa pomocny w następujących ostrych stanach klinicznych:

1. Krwawienia

Dotyczy to wszelkich, mniej lub bardziej poważnych, krwawień w obrębie błon śluzowych. Homeopatyczny phosphorus może się zatem przydać w przypadku częstych i nawracających krwotoków z nosa (co się często zdarza np. u osłabionych dzieci), krwawienia z dziąseł, podbarwionego krwią kataru czy też zbyt obfitych miesiączek.

Pomocny jest również przy krwawieniach z odbytu, obecności krwi w moczu lub odkrztuszaniu wydzieliny podbarwionej krwią. Oczywiste jest, że wszystkie te sytuacje wymagają konsultacji lekarskiej i zdiagnozowania przyczyny krwawienia, lecz homeopatyczny phosphorus może pomóc w złagodzeniu dolegliwości u chorego i poprawić jego samopoczucie, zanim zostanie on dokładnie zdiagnozowany.

Będzie użyteczny również w sytuacji, gdy krwawienie wynika z urazu lub skaleczenia. Czyli za każdym razem, gdy mamy do czynienia z krwawiącą raną: po zranieniu się, przy obficie krwawiących ranach na skórze głowy, po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym, np. po wyrwaniu zęba itp.

Homeopatyczna belladonna – pomocna przy gorączce i zapaleniu

2. Osłabienie i anemia

Homeopatyczny phosphorus wspomoże nas również w przypadku osłabienia i skłonności do anemii, spowodowanych częstą utratą krwi.

Homeopatia w dolegliwościach wątroby

3. Infekcje dróg oddechowych

Przyda się, gdy podczas infekcji dokucza nam suchy, męczący, bolesny, ochrypły kaszel, powodujący silny ból w okolicy mostka. Potrafi być na tyle bolesny, że chory stara się za wszelką cenę powstrzymać ataki kaszlu. Dodatkowo może pojawić się ogólne osłabienie, ból głowy, uczucie ciężaru oraz ucisk w klatce piersiowej i duszności.

Uwaga! Są to objawy, które przypominają swym przebiegiem infekcję COVID-19. Ze względu na korzystny wpływ na narządy układu oddechowego, homeopatyczny phosphorus może skutecznie wspierać leczenie ostatnich zakażeń epidemicznych.

Jest pomocny również w przypadku zapalenia krtani, któremu najczęściej towarzyszy chrypka oraz tak silny ból, że chory z trudnością mówi. Ma on wrażenie, że błona śluzowa krtani jest podrażniona „do żywego”. Gardło i krtań są przy tym wrażliwe na dotyk i zimne powietrze, a dolegliwości nasilają się wieczorem.

Homeopatyczna arnica montana – na urazy, ból i obrzęk

4. Bóle głowy

Szczególnie jeśli mają charakter przekrwienny, pulsujący i nasilają się pod wpływem ciepła. Pacjent czuje, jak krew uderza mu do głowy. Odczuwa tak silne gorąco, że często wręcz musi przyłożyć sobie do głowy zimny okład, aby się ochłodzić i złagodzić ból i przekrwienie. Objawy nasilają się w cieple, podczas ruchu i leżenia, natomiast łagodnieją w zimnie, podczas odpoczynku oraz gdy chory usiądzie. Często występują zawroty głowy (towarzysząc bólowi lub niezależnie od niego).

5. Zatrucia

Szczególnie jeśli doszło do zatrucia alkoholem, tytoniem, gazem, środkami chemicznymi zawierającymi fosforany, lekami znieczulającymi, pod wpływem wdychania chemicznych oparów, a także w zatruciach pokarmowych.

6. Schorzenia przewlekłe

W tego rodzaju zaburzeniach niezbędny jest oczywiście ciągły nadzór specjalisty, jednak homeopatyczny phosphorus może tu wspierać leczenie konwencjonalne, jako uzupełnienie i pomoc w terapii. Pomaga wówczas wzmacniać naturalną siłę życiową pacjenta, poprawiać odporność, dodaje sił witalnych, stymuluje naturalne zdolności organizmu i ułatwia powrót do zdrowia i równowagi.

Bywa pomocny szczególnie w przypadku takich chorób, jak między innymi:

  • wirusowe zapalenie wątroby (też ostre)
  • niewydolność wątroby i przewlekłe zapalenie dróg żółciowych
  • alkoholizm – zwłaszcza z towarzyszącymi dolegliwościami ze strony wątroby, jak marskość, zapalenie, przekrwienie wątroby
  • alergie, np. astma
  • niewydolność mięśnia sercowego
  • przewlekła niewydolność nerek
  • neurologiczne powikłania po udarze

Homeopatyczna lachesis mutus

Komu najbardziej przyda się homeopatyczny phosphorus?

Jest to specyficzny rodzaj osoby, o charakterystycznym sposobie reagowania, z którym wiążą się jej skłonności chorobowe, podatność na określone czynniki zewnętrzne, a także sposób zachowania się i osobowość.

Sposoby na chandrę, czyli skąd czerpać energię do życia

Osoba taka zazwyczaj bardzo silnie reaguje na wszelkie bodźce zewnętrzne. Szybko się męczy i łatwo traci siły witalne. Nawet niewielki wysiłek może wywołać u niej nieadekwatne zmęczenie i wyczerpanie, zarówno fizyczne, jak i umysłowe. Jest bardzo wrażliwa na otoczenie, szczególnie na obecność innych ludzi. Bardzo potrzebuje towarzystwa, a jednocześnie silnie reaguje na wszelkie emocje i odczuwa nastawienie innych ludzi do niej samej.

Jeśli okazuje się jej sympatię, współczucie i zrozumienie, sama staje się niezwykle miła, przyjazna, współczująca, ekstrawertyczna, wesoła i towarzyska. Wydaje się wówczas nie mieć własnych granic i przyjmować to, co otoczenie jej oferuje w danej chwili.

Przez taką ogromną wrażliwość osoba ta staje się niezwykle podatna na sugestie ze strony innych ludzi. Jednocześnie ze względu na brak zaufania do samej siebie, potrzebuje ciągłego wsparcia i otuchy ze strony innych. Z drugiej strony, gdy źle się czuje, jest niepewna siebie, zalękniona czy zmęczona, podobne emocje odbiera od innych i staje się nadwrażliwa, smutna, przygnębiona i zniechęcona. Taka naprzemienność nastrojów oddaje w pełni jej nieumiejętność stawiania granic i określania własnej osobowości.

Zmienność nastrojów wynika także z niezmiernie szybkiej męczliwości i łatwej utraty sił. Z tego też powodu osoba ta ma problemy z dążeniem do celu. Szybko się męczy, więc szybko rezygnuje z raz powziętej drogi i w rezultacie najczęściej nie osiąga swych zamierzeń. Podobnie jak fosfor – przez chwilę jest bardzo aktywna (fosfor jest jednym z najbardziej reaktywnych pierwiastków), działa intensywnie, acz krótko, po czym szybko się „spala” i traci całkowicie energię życiową.

Wysoko wrażliwe dziecko – jak się nim zaopiekować?

Osoba taka reaguje silnie nie tylko na innych ludzi, ale również na zmiany meteorologiczne. Pod wpływem zmiany pogody mogą pojawić się u niej np. ból lub zawroty głowy, zmęczenie, senność. Burza powoduje u niej lęk – osoba ta zrywa się przy każdym grzmocie. Ogólnie jest bojaźliwa. Boi się wielu rzeczy, między innymi ciemności, samotności, choroby, śmierci, duchów. Martwi się o zdrowie bliskich oraz o swoje własne.

Pod względem fizycznym osoba ta zazwyczaj jest dość filigranowa – szczupła, a nawet wychudzona, wysoka, z wąską klatką piersiową, o bladej cerze, raczej delikatna, o „artystycznym”, nieco nieobecnym wyglądzie. 

Homeopatyczne gelsemium sempervirens – nie tylko na tremę i stres

Homeopatyczny phosphorus – cechy charakterystyczne

Oprócz opisanego powyżej sposobu reagowania, obserwuje się u tej osoby również szereg charakterystycznych cech i odczuć. Do najważniejszych należą:

  • Pogorszenie pod wpływem zimna – co jednak nie dotyczy głowy i żołądka. Ból głowy bowiem łagodnieje pod wpływem zimna, a jeżeli chodzi o przewód pokarmowy, to osoba ta wręcz uwielbia zimne napoje i jedzenie prosto z lodówki, a odczuwa awersję do ciepłych płynów i posiłków.
  • Upodobania pokarmowe – najbardziej charakterystyczna jest tu silna potrzeba spożywania soli i słonych pokarmów, ryb, lodów (oraz lodowato zimnych napojów), czekolady.
  • Ogólne pogorszenie wieczorem – dotyczy to zarówno niektórych objawów, np. bólu gardła, kaszlu, jak i samopoczucia – po zmierzchu mogą nasilać się lęki, niepokój, zmęczenie. Jednocześnie osoba ta bardzo późno zasypia i może być aktywna do późnych godzin wieczornych.
  • Pogorszenie pod wpływem jakiegokolwiek wysiłku (fizycznego oraz umysłowego) – ale także wskutek emocji, bodźców zewnętrznych (hałas, zapachy, światło) oraz w samotności.
  • Poprawa pod wpływem ciepła, odpoczynku oraz snu
  • Nocne napady wilczego głodu – które sprawiają, że osoba ta wędruje nocą do lodówki i z ogromną ochotą pije lodowato zimne mleko lub zjada coś zimnego.
  • Niemożność zasypiania na lewym boku – w tej pozycji u pacjenta mogą wystąpić gwałtowne palpitacje serca, duszność oraz niepokój.
  • Odczucie palenia – pacjent często skarży się na uczucie silnego pieczenia, np. wnętrza dłoni, pomiędzy łopatkami, w obrębie głowy, w klatce piersiowej. Bóle też mogą przybierać u niego charakter palący.

Homeopatyczna coffea cruda

Konsultacja z lekarzem

Jak widać, homeopatyczny phosphorus ma szerokie możliwości. We właściwych rękach i pod nadzorem specjalisty może stanowić duże wsparcie dla chorych, zarówno w wielu dolegliwościach ostrych, jak i w szeregu chorób przewlekłych.

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły