Strona główna Zdrowie Homeopatyczna lachesis mutus

Homeopatyczna lachesis mutus

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Gdy trudno ci poradzić sobie z własnymi nastrojami, jest ci ciągle gorąco, denerwujesz się z byle powodu, a w gardle cię dusi i dławi, być może homeopatyczna lachesis mutus jest właśnie dla ciebie. Pomogła już niejednej kobiecie, może przyda się również tobie. Przeczytaj, co warto o niej wiedzieć.

Strona główna Zdrowie Homeopatyczna lachesis mutus

Czym jest homeopatyczna lachesis mutus?

Homeopatyczna lachesis mutus znana jest w homeopatii już od 1837 r., kiedy to po raz pierwszy sprawdził na sobie jej działanie Konstanty Hering – zasłużony homeopata, badacz, a zarazem odkrywca i eksperymentator w dziedzinie homeopatii. 

Homeopatyczna lachesis mutus ma swoje źródło w świecie zwierzęcym. Jest ona ciekawym przykładem tego, jak homeopatia potrafi wykorzystać toksyczne w wysokim stężeniu substancje i, poprzez szereg rozcieńczeń, uzyskać z nich bezpieczny i korzystny dla zdrowia produkt. Do wytwarzania homeopatycznej lachesis wykorzystuje się bowiem jad węża, noszącego nazwę groźnica niema (łac. Lachesis muta).

Najlepsze sposoby na PMS

W jakich dolegliwościach homeopatyczna lachesis mutus może być pomocna?

 Homeopatyczna lachesis może nas wesprzeć przede wszystkim w zaburzeniach:

  • układu rozrodczego
  • układu krążenia (w tym dolegliwościach związanych z krwią)
  • układu nerwowego 

Bardziej precyzyjnie, homeopatyczna lachesis może nam pomóc w takich przypadkach jak:

1. Zaburzenia miesiączkowania

Zaburzenia miesiączkowania związane głównie ze zbyt skąpym lub zbyt obfitym krwawieniem miesięcznym, przy którym krew ma ciemny kolor, mogą pojawiać się skrzepy, a menstruacja jest bardzo bolesna (sprawdź: homeopatia na ból menstruacyjny).

Poprzedzona jest też okresem silnego napięcia przedmiesiączkowego (sprawdź: homeopatia na PMS), podczas którego kobieta zachowuje się w trudny do zniesienia sposób i bywa bardzo nieprzyjemna dla otoczenia. Może mieć także zastosowanie w przypadku zatrzymania się miesiączki i jej braku przez kilka miesięcy.

2. Okres menopauzalny

Szczególnie jeśli charakteryzuje go specyficzne zachowanie u kobiety oraz typowe dolegliwości na płaszczyźnie fizycznej. Do najważniejszych należą objawy menopauzy, takie jak:

  • uderzenia gorąca
  • przekrwienie twarzy
  • palpitacje serca
  • uczucie zaciskania w okolicy serca
  • zlewne poty
  • rozwój nadciśnienia tętniczego

W kwestii zachowania wymienić zaś można: skłonność do łatwej irytacji, rozdrażnienie, wybuchy złości, bezsenność, nietolerancję sprzeciwu czy zmienność nastrojów.

Homeopatia na menopauzę i okres przekwitania

3. Zaburzenia krążenia

Mogą dotyczyć zarówno krążenia tętniczego, jak i żylnego. Homeopatyczna lachesis mutus przyda się więc np. przy nadciśnieniu tętniczym, szczególnie jeśli towarzyszą mu bóle głowy o charakterze przekrwiennym. Bólom głowy może towarzyszyć zamglenie widzenia i mroczki przed oczami, możliwe są także zawroty głowy. Ból jest najczęściej pulsujący, zlokalizowany nad oczami lub w okolicy potylicznej głowy i nasila się pod wpływem ciepła i na słońcu.

Jeśli chodzi o zaburzenia krążenia żylnego, to jest pomocna w przypadku żylaków oraz zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, a nawet poważniejszego zapalenia żył głębokich.

Może także pomóc, jeśli cierpimy na żylaki odbytu (hemoroidy), które są wyjątkowo bolesne, wypadające, o ciemnoczerwonym zabarwieniu. Charakterystycznym objawem jest tu natychmiastowe złagodzenie intensywnego, pulsującego bólu, w momencie gdy dojdzie do krwawienia (pęknięcie żylaka).

4. Dolegliwości gardła

Pomimo, że gardło nie jest powiązane z żadnym z wyżej wymienionych układów, homeopatyczna lachesis może być pomocna w niektórych „gardłowych” przypadłościach. Jednym z nich jest angina, szczególnie taka, która lokalizuje się po lewej stronie gardła lub zaczyna po lewej, a następnie przechodzi na prawą stronę.

Może również przynieść znaczną ulgę, gdy w przebiegu anginy migdałki i gardło są purpurowe i zasinione, występuje intensywny ból oraz uczucie zaciskania gardła i problemy z przełykaniem, zwłaszcza gorących i ciepłych płynów, podczas gdy zimne napoje koją gardło i łagodzą ból.

5. Zaburzenia nastroju

Są one najczęściej związane ze zmiennością nastrojów, kiedy pobudzenie i gadatliwość występują naprzemiennie ze stanami obniżonego nastroju, a nawet smutku i depresji. 

Homeopatyczny cocculus indicus – na zawroty głowy

Lachesis mutus - lek homeopatyczny dla kobiet. Rudowłosa kobieta w białej bluzce stoi na polu tyłem do aparatu, a jej włosy rozwiewa wiatr.

Komu najbardziej przyda się homeopatyczna lachesis mutus?

Najczęściej potrzebują jej panie, a to ze względu na uwarunkowania hormonalne, które rządzą kobiecymi nastrojami i warunkują podatność na określone dolegliwości. Nie oznacza to, że jest zarezerwowana tylko dla płci pięknej, lecz prawdą jest, że pomaga głównie kobietom.

Osoba taka jest z reguły ekstrawertyczna, energiczna i bardzo gadatliwa. Czasem cierpi wręcz na słowotok, powtarza się, przeskakuje z tematu na temat. W towarzystwie najczęściej wodzi rej i wyróżnia się głośnym zachowaniem. Jest wesoła, żartobliwa i nie sposób jej nie zauważyć, gdyż na ogół charakteryzuje się sporym urokiem osobistym i charyzmą. Jednocześnie nie znosi sprzeciwu i chętnie narzuca swoją wolę.

Bywa apodyktyczna, łatwo się denerwuje i szybko wpada z jednego nastroju w zupełnie przeciwny, np. po nadmiernym pobudzeniu pojawia się wycofanie, a słowotok zostaje zastąpiony mutyzmem (niemówienie lub wyrażanie się w bardzo ograniczonym zakresie).

Wyraźnie odznacza się także takimi cechami, jak zazdrość i podejrzliwość. W stanach chorobowych lub w przypadku zaburzeń hormonalnych mogą nasilać się negatywne aspekty jej osobowości. Staje się nieufna, nerwowa, nadpobudliwa i przebiegła. Bywa fałszywa i nieszczera, potrafi doskonale ukrywać swoje zamiary i manipulować innymi. Może być sarkastyczna, zapalczywa, głośna i złośliwa, lubi wyśmiewać innych i wprawiać ich w zakłopotanie.

Actaea racemosa – lek na kobiece zmartwienia

Homeopatyczna lachesis mutus – cechy charakterystyczne

Istnieje szereg odczuć i cech charakterystycznych, które – jeśli występują u danej osoby – mogą wskazywać na to, że homeopatyczna lachesis będzie pomocna w dolegliwościach u takiej osoby. Do najbardziej charakterystycznych należą:

1. Pogorszenie pod wpływem ciepła

Osoba ta ogólnie nie znosi gorąca, upału i wylegiwania się na słońcu. Ciepło powoduje u niej nasilenie dolegliwości i złe samopoczucie. Może np. wywołać u niej bóle i/lub zawroty głowy, spowodować omdlenie lub pogorszyć objawy krążeniowe. Nie lubi także dusznych, ciepłych pomieszczeń.

Najlepiej czuje się w umiarkowanej temperaturze, na świeżym i chłodnym powietrzu. Nie lubi także ciepłych pokarmów ani napojów. Ciepłe płyny na przykład nasilają u niej ból gardła.

2. Pogorszenie na skutek stłumienia naturalnych wydzielin

Najczęściej dotyczy zaburzeń związanych z miesiączką. Pod wpływem opóźnienia lub zaniku naturalnej menstruacji następuje silne pogorszenie stanu fizycznego i emocjonalnego kobiety, które poprawia się natychmiast, jak tylko miesiączka się pojawi. To dlatego homeopatyczna lachesis mutus bywa tak pomocna w okresie menopauzy, gdy stopniowy zanik miesiączki powoduje u kobiety liczne dolegliwości.

Tłumienie wydzielin u takich osób może skutkować nasileniem choroby, np. stłumienie kataru (np. za pomocą kropli do nosa) może wywołać poważniejsze komplikacje zatokowe lub silny ból głowy, podczas gdy swobodny wypływ wydzieliny kataralnej powoduje znaczną ulgę i lepsze samopoczucie u pacjenta.

Homeopatia na syndrom wiosennego zmęczenia

3. Nietolerancja ograniczeń

Dotyczy wszelkich ich rodzajów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest w tym przypadku nietolerancja ucisku ubrania. Szczególnie dotyczy to gardła i brzucha – osoba taka nie znosi dotyku ani uciskania tych miejsc.

Gardło jest jednym z jej najbardziej wrażliwych punktów, dlatego nie nosi ona golfów, szalików, apaszek czy ciasnej biżuterii. Ze względu na tę specyficzną cechę osoba taka również bardzo źle się czuje w zamknięciu. I nie wynika to, jak u wielu ludzi, z klaustrofobii, lecz właśnie z nietolerancji wszelkiego ograniczenia.

4. Pogorszenie po śnie

Osoba ta źle się czuje po śnie do tego stopnia, że gdyby mogła, to najchętniej w ogóle by nie spała. Czasem wręcz odczuwa lęk przed zaśnięciem, bo obawia się, że może się udusić podczas snu, że jej serce się zatrzyma, że będzie się źle czuła itp.

Leki roślinne na uspokojenie i dobry sen

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły