Jak zmniejszyć dolegliwości po wizycie u dentysty?

Leki homeopatyczne oddziałują nie tylko na stan emocjonalny, ale mogą pomóc w fizycznych dolegliwościach związanych z leczeniem dentystycznym.

Jak zmniejszyć dolegliwości po wizycie u dentysty? Leki homeopatyczne.

Każdy zabieg jest pewnego rodzaju urazem. Nie czujemy bólu w trakcie zabiegu a także jakiś czas po nim (dopóki działa znieczulenie), ale gdy leki przestana działać, możemy odczuwać dyskomfort. Po poważnym leczeniu (wyrwanie zęba, leczenie kanałowe) może pojawić się stan zapalny i dokuczać nam nawet 1–2 tygodnie. Oto leki homeopatyczne, które pomogą złagodzić ból i zmniejszą stan zapalny:

  • Arnica montana – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Natomiast po ekstrakcji zastosowanie arniki zapobiega krwawieniu i uszczelnia naczynia krwionośne.
  • W długo utrzymującym się lub nawracającym krwawieniu z dziąseł pomocnym lekiem będzie też Phosphorus.
  • Przy bolesnej ranie, krwawieniu i bólu można zastosować lek Calendula, który uśmierzy ból, przyspieszy gojenie się rany i ułatwi jej zasklepienie.
  • Hypericum perforatum działa ochronnie na uszkodzone nerwy. Jest polecany we wszelkich urazach zakończeń nerwowych, zatem także w przypadku leczenia zębów lub po ich usunięciu. Koi ból i stan zapalny oraz przyspiesza regenerację tkanek.
  • W powrocie do równowagi po leczeniu zęba pomoże również Symphytum officinale.
  • Gdy po leczeniu lub ekstrakcji rozwinie się stan zapalny z obrzękiem, dziąsła są zaczerwienione i gorące, a ulgę przynosi zimny okład na policzek, pomocnym lekiem będzie Apis mellifica.
  • Jeżeli odczuwamy silny ból zęba po wizycie u dentysty, należy sięgnąć po lek Heclalava, najlepiej w połączeniu z Arniką i Hypericum perforatum.

Ważne! Arnikę dobrze jest zażyć już w przeddzień wizyty, a następnie po zabiegu codziennie, aż dolegliwości ustąpią. Pozostałe leki można dołączyć w zależności od stanu pacjenta i rodzaju objawów.

Odczuwasz lęk przed wizytą u dentysty? Sprawdź TUTAJ, jak się go pozbyć!

12.04.2019
W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na ciążę po czterdziestce. I chociaż wiek nie jest sprzymierzeńcem kobiet w późnym macierzyństwie, to nie jest także dla niego przeciwwskazaniem. Kobieta w dojrzałym wieku również może zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Jak się do tego przygotować i co zrobić, by ciąża po 40. była bezpieczna? Konsultacja: […]
25.02.2019
Arnica montana to jeden z najważniejszych leków stosowanych w homeopatii. Surowcem do jego produkcji jest cała roślina Arniki górskiej, pochodzącej z górskich rejonów Europy środkowej i znanej ze swych właściwości leczniczych od bardzo dawna. Sprawdź, na co pomaga.
22.03.2019
Wrastający paznokieć potrafi przysporzyć wiele bólu i cierpienia. Oto domowe, naturalne sposoby, dzięki którym można sobie pomóc szybko i skutecznie.
10.04.2019
Nux vomica jest jednym z ważniejszych i często stosowanych leków homeopatycznych. Jego nazwa wywodzi się od łacińskiej nazwy rośliny, której nasiona stanowią surowiec do jego produkcji. To Strychnos nux-vomica L., w języku polskim noszący nieco dziwną i intrygującą nazwę: Kulczyba wronie oko.
21.12.2018
Urodziny, rocznice, koniec starego i początek nowego roku kalendarzowego, szkolnego albo akademickiego. Jest wiele momentów, które skłaniają do podsumowań. Jak je robić, by były początkiem zmian na lepsze?
28.05.2018
Wbrew pozorom chłodzenie niektórych produktów żywnościowych nie zawsze przedłuża ich trwałość. Wiele z nich w lodówce traci smak, aromat i jędrność, a nawet szybciej się psuje. Jak więc przechowywać owoce i warzywa, żeby jak najdłużej były smaczne i zdrowe? Radzi Anna Słomkowska, dietetyk medyczny i sportowy.