Strona główna Zdrowie Homeopatia na ból zęba i po wizycie u dentysty

Homeopatia na ból zęba i po wizycie u dentysty

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Ból zęba to nic przyjemnego. Pomimo doraźnych środków przeciwbólowych i tak pewnie czeka cię wizyta u dentysty. Homeopatia może pomóc w fizycznych dolegliwościach związanych nie tylko z samym bólem, ale również z objawami po leczeniu dentystycznym. Sprawdź, co może się przydać na ból zęba i stan zapalny, a także już po zabiegu stomatologicznym.

Strona główna Zdrowie Homeopatia na ból zęba i po wizycie u dentysty

Każdy zabieg dentystyczny jest pewnego rodzaju urazem. Jeśli podane zostało znieczulenie, nie czujemy bólu w trakcie zabiegu, a także jakiś czas po nim, ale gdy lek przestanie działać, możemy odczuwać dyskomfort. Po poważnym leczeniu (wyrwanie zęba, leczenie kanałowe) może pojawić się stan zapalny i ból zębów dokuczać nam może nawet przez 1–2 tygodnie. Wówczas homeopatia pomoże złagodzić ból zęba i zmniejszyć stan zapalny.

Strach przed dentystą – jak nie bać się dentysty?

Homeopatia na ból zęba i stan zapalny

  • Homeopatyczna arnica montana – pomaga zredukować ból, stan zapalny i obrzęk. Natomiast po ekstrakcji zęba zmniejsza krwawienie i uszczelnia naczynia krwionośne.
  • W długo utrzymującym się lub nawracającym krwawieniu z dziąseł pomocny będzie też homeopatyczny phosphorus.
  • Przy bolesnej ranie, krwawieniu i bólu przyda się również homeopatyczna calendula, która pomoże uśmierzyć ból, przyspieszy gojenie się rany i ułatwi jej zasklepienie.
  • Homeopatyczny hypericum perforatum ochroni uszkodzone nerwy. Jest przydatny we wszelkich urazach zakończeń nerwowych, zatem także w przypadku leczenia zębów lub po ich usunięciu. Koi ból i stan zapalny oraz przyspiesza regenerację tkanek.
  • W powrocie do równowagi po leczeniu zęba pomoże również homeopatyczne symphytum officinale.
  • Gdy po leczeniu lub ekstrakcji rozwinie się stan zapalny z obrzękiem, dziąsła są zaczerwienione i gorące, a ulgę przynosi zimny okład na policzek, warto pomyśleć o homeopatycznym apis mellifica.
  • Jeżeli odczuwamy silny ból zęba po wizycie u dentysty, przyda się kombinacja homeopatycznej hecla lava, arniki i hypericum.

Ból zęba na wakacjach – jak sobie z nim poradzić?

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły