Jak zmniejszyć dolegliwości po wizycie u dentysty?

Leki homeopatyczne oddziałują nie tylko na stan emocjonalny, ale mogą pomóc w fizycznych dolegliwościach związanych z leczeniem dentystycznym.

Jak zmniejszyć dolegliwości po wizycie u dentysty? Leki homeopatyczne.

Każdy zabieg jest pewnego rodzaju urazem. Nie czujemy bólu w trakcie zabiegu a także jakiś czas po nim (dopóki działa znieczulenie), ale gdy leki przestana działać, możemy odczuwać dyskomfort. Po poważnym leczeniu (wyrwanie zęba, leczenie kanałowe) może pojawić się stan zapalny i dokuczać nam nawet 1–2 tygodnie. Oto leki homeopatyczne, które pomogą złagodzić ból i zmniejszą stan zapalny:

  • Arnica montana – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Natomiast po ekstrakcji zastosowanie arniki zapobiega krwawieniu i uszczelnia naczynia krwionośne.
  • W długo utrzymującym się lub nawracającym krwawieniu z dziąseł pomocnym lekiem będzie też Phosphorus.
  • Przy bolesnej ranie, krwawieniu i bólu można zastosować lek Calendula, który uśmierzy ból, przyspieszy gojenie się rany i ułatwi jej zasklepienie.
  • Hypericum perforatum działa ochronnie na uszkodzone nerwy. Jest polecany we wszelkich urazach zakończeń nerwowych, zatem także w przypadku leczenia zębów lub po ich usunięciu. Koi ból i stan zapalny oraz przyspiesza regenerację tkanek.
  • W powrocie do równowagi po leczeniu zęba pomoże również Symphytum officinale.
  • Gdy po leczeniu lub ekstrakcji rozwinie się stan zapalny z obrzękiem, dziąsła są zaczerwienione i gorące, a ulgę przynosi zimny okład na policzek, pomocnym lekiem będzie Apis mellifica.
  • Jeżeli odczuwamy silny ból zęba po wizycie u dentysty, należy sięgnąć po lek Heclalava, najlepiej w połączeniu z Arniką i Hypericum perforatum.

Ważne! Arnikę dobrze jest zażyć już w przeddzień wizyty, a następnie po zabiegu codziennie, aż dolegliwości ustąpią. Pozostałe leki można dołączyć w zależności od stanu pacjenta i rodzaju objawów.

Odczuwasz lęk przed wizytą u dentysty? Sprawdź TUTAJ, jak się go pozbyć!

11.07.2019
Colocynthis jest lekiem homeopatycznym, o którym warto pamiętać, gdy twoje dziecko cierpi na kolki niemowlęce, a ty skręcasz się z bólu, gdy dopada cię skurcz brzucha. Małe kuleczki mogą okazać się niezastąpione, gdy gwałtownie potrzebujesz leku rozkurczowego, a już próbowałaś wszystkiego…
06.08.2019
Wygląda to na złośliwość losu, ale często właśnie gdy wyjeżdżamy na urlop, jesteśmy daleko od domu i naszego stomatologa – wypada plomba, nagle zaczyna boleć ząb albo dziąsło. Co robić w takiej sytuacji? Szukać pomocy w najbliższym gabinecie czy poradzić sobie samemu? Pytamy eksperta, lekarza stomatologa Konrada Teleckiego, eksperta DentaCare Medicover Stomatologia.
04.07.2019
Kaszel zazwyczaj jest skutkiem przemarznięcia czy przewiania, pojawia się jako nieodłączny towarzysz przeziębienia, zapalenia dróg oddechowych, grypy.
11.08.2018
Coraz częściej w internecie można przeczytać opinie, że stosowanie dezodorantów i antyperspirantów zwiększa ryzyko reakcji alergicznych a nawet przyczynia się do powstania niektórych nowotworów (zwłaszcza raka piersi). Ile w tym prawdy? Czy warto sięgać po naturalne dezodoranty i jakie są najlepsze? Pytamy eksperta, doktora nauk biologicznych Natalię Kułach z Mydlarni u Franciszka.
22.08.2018
Jedliście kiedyś konfiturę z arbuza? A wiecie, że (zwykle skwapliwie wypluwane) pestki, po podprażeniu staną się pyszną i bardzo zdrową przekąską? A miąższ zawiera aminokwas, cytrulinę, która  usprawnia metabolizm, zwiększa siłę i wytrzymałość, redukuje uczucie zmęczenia i… wpływa korzystnie na potencję.
30.08.2018
Wszyscy wiedzą, że marchewka leczy biegunki, a buraki dobrze jeść przy zaparciach. Ale czy wiecie, że w marchwi znajdują się lecznicze czynniki bifidus usprawniające pracę układu pokarmowego? A seler to bogate źródło falkarinolu, który został umieszczony przez amerykański National Cancer Institute na liście naturalnych związków o działaniu przeciwnowotworowym?  A to dopiero kilka zalet warzyw korzeniowych!