Strona główna Zdrowie Leki homeopatyczne na ból zęba i po zabiegu stomatologicznym

Leki homeopatyczne na ból zęba i po zabiegu stomatologicznym

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Leki homeopatyczne oddziałują nie tylko na stan emocjonalny, ale mogą pomóc w fizycznych dolegliwościach związanych z leczeniem dentystycznym. Sprawdź, jakie leki homeopatyczne warto brać na ból zęba i stan zapalny, a także po zabiegu stomatologicznym.

Strona główna Zdrowie Leki homeopatyczne na ból zęba i po zabiegu stomatologicznym
Jak zmniejszyć dolegliwości po wizycie u dentysty? Leki homeopatyczne.

Każdy zabieg dentystyczny jest pewnego rodzaju urazem. Nie czujemy bólu w trakcie zabiegu, a także jakiś czas po nim (dopóki działa znieczulenie), ale gdy leki przestana działać, możemy odczuwać dyskomfort. Po poważnym leczeniu (wyrwanie zęba, leczenie kanałowe) może pojawić się stan zapalny i ból zębów dokuczać nam może nawet 1–2 tygodnie. Oto leki homeopatyczne, które pomogą złagodzić ból zęba i zmniejszą stan zapalny.

Strach przed dentystą – jak nie bać się dentysty?

Leki homeopatyczne na ból zęba i stan zapalny

  • Arnica montana – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Natomiast po ekstrakcji zastosowanie arniki zapobiega krwawieniu i uszczelnia naczynia krwionośne.
  • W długo utrzymującym się lub nawracającym krwawieniu z dziąseł pomocnym lekiem będzie też Phosphorus.
  • Przy bolesnej ranie, krwawieniu i bólu można zastosować lek Calendula, który uśmierzy ból, przyspieszy gojenie się rany i ułatwi jej zasklepienie.
  • Hypericum perforatum działa ochronnie na uszkodzone nerwy. Jest polecany we wszelkich urazach zakończeń nerwowych, zatem także w przypadku leczenia zębów lub po ich usunięciu. Koi ból i stan zapalny oraz przyspiesza regenerację tkanek.
  • W powrocie do równowagi po leczeniu zęba pomoże również Symphytum officinale.
  • Gdy po leczeniu lub ekstrakcji rozwinie się stan zapalny z obrzękiem, dziąsła są zaczerwienione i gorące, a ulgę przynosi zimny okład na policzek, pomocnym lekiem będzie Apis mellifica.
  • Jeżeli odczuwamy silny ból zęba po wizycie u dentysty, należy sięgnąć po lek Heclalava, najlepiej w połączeniu z Arniką i Hypericum perforatum.

Ważne! Arnikę dobrze jest zażyć już w przeddzień wizyty u stomatologa, a następnie po zabiegu codziennie, aż dolegliwości ustąpią. Pozostałe leki homeopatyczne można dołączyć w zależności od stanu pacjenta i rodzaju objawów.

Ból zęba na wakacjach – jak sobie z nim poradzić?

Podobne artykuły