Strona główna Zdrowie Homeopatyczny nitricum acidum

Homeopatyczny nitricum acidum

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Szukasz skutecznego leku na hemoroidy? Dokuczają ci zajady i ciągle nawracające afty? Jeśli cierpisz z powodu bolesnych i uciążliwych zmian skórnych, przeczytaj, czy homeopatyczny nitricum acidum może być pomocny na twoje bolączki.

Strona główna Zdrowie Homeopatyczny nitricum acidum

Czym jest homeopatyczny nitricum acidum?

Do wytwarzania homeopatycznego nitricum acidum  wykorzystuje się wodny roztwór kwasu azotowego. W homeopatii, w postaci rozcieńczonej i spotencjonowanej, jest przydatny przede wszystkim w dolegliwościach dotyczących skóry oraz błon śluzowych.

Homeopatyczny nitricum acidum można wziąć pod uwagę w przypadku rozmaitych zmian zlokalizowanych:

  • na skórze
  • na błonach śluzowych – głównie przewodu pokarmowego oraz układu moczowo-płciowego
  • na pograniczu skóry i błon śluzowych – szczególnie w przypadku pęknięć umiejscowionych wokół naturalnych otworów ciała, tam gdzie skóra przechodzi w błonę śluzową. Dotyczy to więc np. ust, nosa, odbytu, cewki moczowej czy narządów płciowych.

Wrastający paznokieć – jak sobie z nim poradzić?

W jakich przypadłościach homeopatyczny nitricum acidum może nas wspomóc?

Dolegliwości te można podzielić na trzy główne grupy:

Zmiany w obrębie skóry

Dla których charakterystyczne jest to, że w miejscu ich występowania obserwujemy stwardnienie oraz żółtawe zabarwienie skóry. Będą to takie przypadłości, jak:

1. Zmiany na skórze

Rozwijające się w przebiegu rozmaitych schorzeń skórnych (np. ostry wyprysk atopowy), gdy zmiany te osiągają już stadium pękania. Mogą to być wypryski, szczeliny, pęknięcia, owrzodzenia, wysypka, egzema. Pęknięcia na skórze mają tu charakterystyczny wygląd: „jak po przecięciu nożem” lub „jak po zadrapaniu paznokciem”. Są zaczerwienione, bolesne, łatwo krwawią. Często pojawia się sącząca wydzielina, barwiąca skórę na żółto. Owrzodzenia i pęknięcia trudno się goją. Chory mówi, że ból jest kłujący „jak od wbitej drzazgi”.

2. Pękanie brodawek sutkowych

Z tą dolegliwością często borykają się kobiety karmiące piersią. Bywa, że podczas ssania niemowlę mocno przygryza brodawkę, powodując pęknięcie skóry wokół niej. Zmiany te wyglądają, jakby skóra była dosłownie przecięta nożem. Są bardzo bolesne, często dość głębokie, krwawiące lub sączące, nie chcą się goić i przysparzają mamie sporo problemów w okresie karmienia. Homeopatyczne nitricum acidum może tu pomóc w szybszym zagojeniu się ranek i zapewnieniu ciągłości laktacji.

Problemy z laktacją – jak im zaradzić?

3. Brodawki

Najczęściej umiejscowione na podeszwach stóp, lecz spotykane również w innej lokalizacji, np. na dłoniach. Brodawki są tu zazwyczaj uszypułowane, kłujące, swędzące i łatwo krwawią. Pokryte są często zrogowaciałym naskórkiem o charakterystycznym, żółtawym zabarwieniu.

Naturalne sposoby na brodawki

Schorzenia zlokalizowane w przewodzie pokarmowym

W tym przypadku pomyślimy o homeopatycznym nitricum acidum, jeśli dokuczają nam takie dolegliwości, jak między innymi:

1. Afty

Umiejscowione w jamie ustnej, szczególnie po wewnętrznej stronie policzków, ale też na języku. Są one bardzo bolesne, piekące i kłujące. Łatwo pękają i krwawią.

2. Owrzodzenia

Podobnie jak afty, są bolesne, krwawiące, sączące. Zlokalizowane mogą być w całej jamie ustnej: na języku, dziąsłach, podniebieniu, a nawet w gardle. Chory ma często spuchnięte dziąsła, pojawia się nieprzyjemny zapach z ust, wzmożone wydzielanie śliny i silna bolesność chorych miejsc.

3. Szczeliny i pęknięcia na języku

4. Zajady

Zlokalizowane w kącikach ust. Zajady te są niezwykle bolesne, pod wpływem najmniejszego dotyku lub otwarcia ust pękają i krwawią. Może się z nich sączyć żółtawa wydzielina.

5. Ból gardła

Opisywany przez chorego jako ostry, kłujący – „jakby w gardle tkwiła drzazga”. Podczas przełykania ból nasila się i promieniuje do uszu. W gardle zalega gęsty śluz i pacjent ciągle stara się go wykrztusić. Może pojawić się przewlekła, podrażniająca, zielona wydzielina z nosa.

6. Choroba wrzodowa żołądka

Owrzodzenie błony śluzowej żołądka ma tu postać liniowych wrzodów o nieregularnych brzegach, łatwo ulegających krwawieniu. Może dawać ostre objawy w postaci palącego, kłującego bólu.

7. Choroby jelita grubego

Których zasadniczym symptomem są biegunki z obecnością krwi. Towarzyszyć temu może niestrawność, nudności, bóle, brak apetytu i silne osłabienie ogólne. Homeopatyczne nitricum acidum jest warte rozpatrzenia w przypadku krwotoczno-wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ale w tym przypadku zawsze musi to być skonsultowane ze specjalistą.

8. Hemoroidy

Hemoroidy to niezwykle bolesne, pękające, łatwo krwawiące żylaki odbytu. Bardzo często przebiegają one z obecnością przewlekłych zaparć, z nieefektywnym parciem na stolec, którego oddanie także przynosi choremu wiele bólu. Gwałtowne i kłujące bóle potrafią utrzymywać się nawet przez dłuższy czas po wypróżnieniu się.

9. Szczeliny odbytu

Szczególnie trudno gojące się szczeliny i pęknięcia w okolicy odbytu. Towarzyszą im ostre, kłujące bóle oraz odczucie, jakby w chore miejsce była wbita drzazga lub kolec. Pacjent odczuwa intensywne parcie na stolec, a potem silny ból.

Zmiany na ustach – o czym świadczą?

Schorzenia dotyczące układu moczowo-płciowego

W obrębie tego układu homeopatyczny nitricum acidum może pomóc np. w takich dolegliwościach, jak:

1. Zapalenie cewki moczowej

Występujące zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Stan zapalny ma często charakter przewlekły. Przebiega ono zazwyczaj z kłującymi bólami, a mocz ma wyjątkowo nieprzyjemny zapach.

2. Zapalenie pochwy

Któremu zwykle towarzyszy silny świąd. Obecne też są upławy o charakterze podrażniającym, często podbarwione krwią.

3. Nadżerki szyjki macicy

Najczęściej bolesne i łatwo krwawiące przy najmniejszym dotyku (np. podczas badania ginekologicznego).

Homeopatyczne nitricum acidum – cechy charakterystyczne

U osób, u których homeopatyczne nitricum acidum może być pomocne, występują zwykle charakterystyczne objawy i odczucia. Tu należą do nich:

  • Odczucie „jak przy wbitej drzazdze lub kolcu”

Pojawia się ono przy większości zmian chorobowych, którym towarzyszy intensywny, kłujący ból chorego miejsca.

  • Pogorszenie pod wpływem zimna

Osoba ta jest bardzo wrażliwa na zimno i podatna na różne zachorowania, szczególnie w zimowej porze roku. Mogą występować u niej tzw. zimowe przeziębienia. Wszelkie dolegliwości pojawiają się lub nasilają w zimnie. Na zimnym powietrzu zaczyna kichać, może dojść też do krwawienia z nosa. Zimno pogarsza jej ogólne samopoczucie. Wydaje się być wiecznie zmarznięta.

  • Nadwrażliwość na hałas i dotyk

Osoba taka nie znosi hałasu. Hałas może spowodować u niej np. silny, uciskowy ból głowy. Wywołuje też u niej rozdrażnienie i poirytowanie. Najmniejszy dotyk nasila jej objawy – wszelkie zmiany skórne bolą i krwawią pod wpływem dotyku.

  • Poprawa pod wpływem biernego ruchu

Ta interesująca modalność zasadniczo dotyczy bardziej stanu ogólnego i nastroju pacjenta niż jego miejscowych objawów fizycznych. Pod wpływem np. jazdy samochodem lub innym środkiem lokomocji osoba taka się uspokaja, często zasypia, czując się dobrze. Takie zachowanie można zaobserwować np. u niemowląt, które są wiecznie niezadowolone, kapryszą i mają ogromne problemy z zasypianiem. Wystarczy kilka minut w samochodzie, a ukojony równym rytmem pojazdu maluch szybko uspokaja się i zapada w głęboki sen.

  • Pożądania pokarmowe

Osoba taka ma wyraźną ochotę na potrawy tłuste i słone, a w szczególności uwielbia śledzie. 😊

Choroba wrzodowa – jak leczyć wrzody żołądka?

Komu najbardziej się przyda homeopatyczny nitricum acidum?

Osoba taka cechuje się pewnymi szczególnymi zachowaniami i skłonnościami. Jest z reguły pesymistycznie nastawiona do świata i swojego otoczenia. Najczęściej ma ponury nastrój, jest niezadowolona, nieszczęśliwa i narzeka z byle powodu.

Osoby te łatwo się denerwują i wpadają gwałtownie w złość bez żadnej konkretnej przyczyny. Z równowagi potrafi ich wyprowadzić najmniejszy drobiazg i niewielkie nawet zmartwienie. Wszystko może stać się dla nich kłopotem i powodem do nieustających narzekań. Nie są odporni na przeciwności losu. Ponadto bardzo lękają się o swoje zdrowie. Obawiają się, że mogą ciężko zachorować i umrzeć z tego powodu.

W relacjach z innymi ludźmi nie są raczej łatwymi partnerami. Trudno jest im zaangażować się emocjonalnie w bliski związek z drugim człowiekiem. Nie mają łatwości wyrażania uczuć (oprócz tych negatywnych) i tworzą wyczuwalną przeszkodę w kontaktach z innymi. Są dość samolubni i skupieni na sobie. Podejrzliwi, ponurzy i posępni, nie mają wielu przyjaciół. Ponadto nie umieją wybaczać. Osoba, która – według nich – czymś zawiniła, nie ma szansy, by przeprosić i uzyskać ponowną akceptację.

Nic dziwnego zatem, że z czasem stają się rozczarowani i zniechęceni życiem. Mogą popaść w stan apatii i zobojętnienia. Wycofani i odizolowani, mają również skłonności depresyjne.

Homeopatyczny nitricum acidum – konieczna konsultacja z homeopatą

Oczywiście, wyżej opisany stan psychiczny pacjenta nie zawsze musi być obecny, aby homeopatyczny nitricum acidum mógł nam pomóc. Często kierujemy się obecnością objawów miejscowych i odczuć charakterystycznych dla danej osoby. Nie każdy, kto cierpi na hemoroidy lub bolesne zajady musi być zgorzkniałym i nieszczęśliwym osobnikiem, stroniącym od świata i ludzi. Obraz psychiczny chorego może stanowić wskazówkę i podpowiedź odnośnie do wyboru homeopatycznego nitricum acidum.

Biorąc pod uwagę mnogość sytuacji, w których homeopatyczny nitricum acidum może być pomocny, lepiej zawsze w kwestii jego wyboru zasięgnąć rady doświadczonego homeopaty.

Domowe sposoby na grzybicę stóp

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły