Strona główna WellbeingBądź eko Maseczki na twarz na problemy z cerą

Maseczki na twarz na problemy z cerą

autor: Aleksandra Jaworska Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Maseczki na twarz są niezastąpione, kiedy trzeba błyskawicznie poprawić wygląd, zwłaszcza wiosną, gdy niedotleniona cera jest w gorszej kondycji. Dostarczą wilgoci wysuszonej skórze, dodadzą jej blasku, rozjaśnią przebarwienia.

Strona główna WellbeingBądź eko Maseczki na twarz na problemy z cerą

Maseczki na twarz, czyli wiosenny detoks cery

Dzięki nim szybko można pozbyć się problemów ze skórą. Maseczki na twarz mają w swym składzie więcej aktywnych składników, często są one w wyższych stężeniach niż w codziennym kremie, dlatego są tak skuteczne. Pod warunkiem, że zostały dobrane do potrzeb cery. Sprawdź, która maseczka na twarz będzie dla ciebie odpowiednia.

Domowe kosmetyki DIY z zielonej herbaty

1. Maseczki do twarzy do cery przesuszonej

Wiosną, gdy mamy cerę wysuszoną przez ogrzewanie i wiatr, najlepiej sprawdzi się maseczka z aloesu lub z kwasem hialuronowym, które uzupełnią i zatrzymają wilgoć w skórze.

2. Maseczki do cery szarej i zmęczonej

Gdy cera jest szara i zmęczona, najlepiej wybrać preparat z witaminą C lub kwasami owocowymi, poprawiającymi jej koloryt.

3. Ekspresowa maseczka przed imprezą

Gdy wybieramy się na imprezę, czy ważne spotkanie warto nałożyć maskę z wyciągiem z pereł czy złotem – rozświetli twarz.

4. Maseczka ujędrniająca

Kiedy zwiotczała skóra potrzebuje ujędrnienia, z pomocą przyjdą jej maseczki do twarzy z wyciągami z soi, kolagenu i maska algowa.

5. Czarna maska na wągry

Cera tłusta i mieszana potrzebuje głębokiego oczyszczenia porów, a to zapewni biała glinka na zatkane pory lub maseczka z węgla aktywnego

6. Maseczka do skóry spragnionej ukojenia

Gdy skóra potrzebuje ukojenia warto nałożyć maskę z wodą termalną. Sprawdzi się też maseczka z płatków owsianych (z wyciągiem z owsa) oraz maska z wyciągiem z siemienia lnianego.

Gęste, kremowe maseczki na twarz są zazwyczaj polecane do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej, dojrzałej, a te o lekkiej konsystencji oraz maski w płachcie sprawdzą się przy skórze tłustej i mieszanej.

Naturalne kosmetyki do włosów DIY – 10 hitów ekologicznej pielęgnacji

Maseczki do twarzy - jakie wybrać?

Maseczki w płachcie – kosmetyczny przebój

Jeszcze niedawno maseczki w płachcie były nowością na polskim rynku, dziś kupimy je w każdej drogerii. Są ulubionym kosmetykiem Koreanek, dlatego mówi się o nich maseczki koreańskie. Są prawdziwą innowacją w pielęgnacji urody.

Różnorodność masek w płachcie wpływa również na przyjemność ich stosowania. Bez problemu znajdziemy kosmetyczną odpowiedź na każdy problem (sucha cera, zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, naczynka, podrażnienia). Taka maseczka w płachcie ma kształt dopasowujący się do twarzy oraz wycięcia na oczy, nos i usta.

Jak nałożyć maseczkę w płachcie?

Tkanina (bawełna, jedwab) jest nasączona aktywnymi składnikami, takimi jak, np. witaminy, wyciągi roślinne czy kwas hialuronowy. Materiał maski sprawia, że substancje, którymi został zwilżony nie parują i nie wysychają, tylko dobrze wnikają w skórę. Pod nim temperatura ciała podnosi się, krew krąży szybciej i wtedy składniki aktywne są lepiej transportowane w głąb skóry.

Domowe sposoby na suche dłonie

Maseczki w płachcie - jak je założyć i jak stosować?

Przed zastosowaniem maskę należy wyjąć z opakowania (uwaga: może ociekać płynem). Czasem jest pokryta plastikową folią, wtedy należy ją oczywiście usunąć. Rozkładamy ją i kładziemy na twarzy tak, aby otwory na oczy, nos, usta zostały umieszczone we właściwych miejscach.

Szkoda, żeby resztki preparatu zmarnował się, więc nadmiar esencji, jaki pozostał w opakowaniu rozsmarowujemy na dekolcie, szyi, rękach. Spokojnie możemy w masce chodzić po domu. Maskę ściągamy po 15 minutach.

Oczywiście taką prostą maskę możemy zrobić samodzielnie. Wystarczy wyciąć otwory w gazie lub bawełnianej chusteczce (do kupienia np. w Rossmannie). Zanurzyć ją w podgrzanej oliwie, odcisnąć i położyć na twarzy.

Domowe kosmetyki DIY na bazie soli morskiej

Domowe maseczki DIY

Kiedy nie możemy wyjść z domu lub chcemy dokładnie wiedzieć, co znajduje się w maseczce, możemy ją śmiało zrobić w domu, wykorzystując produkty, które są pod ręką. Taki kosmetyk jest równie skuteczny, co kupiony w drogerii. Oto kilka najpopularniejszych produktów, które mogą stanowić bazę maseczki do twarzy.

1. Maseczka na twarz z marchwi

Maseczka z marchewki wygładza cerę, poprawia jej koloryt i opóźnia powstawanie zmarszczek. Działa tak, ponieważ zawiera beta-karoten chroniący skórę przed wolnymi rodnikami i szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki zawartości miedzi zapobiega też przebarwieniom.

Maseczka z marchwi przeciwzmarszczkowa: Niewielką marchew obierz ze skórki i zetrzyj na tarce o małych oczkach. Dodaj 2 łyżki naturalnego serka homogenizowanego, nałóż na twarz. Zmyj po 20 minutach.

2. Maseczka na dłonie z ziemniaka

To źródło białka i witamin. Ugotowane (bez dodatku soli!) łagodzą podrażnienia i wygładzają szorstką skórę. Nadają się do pielęgnacji cery suchej i zniszczonej, a nawet do leczenia egzem.

Maska ziemniaczana do zniszczonych dłoni: Ugotuj w skórce 2 ziemniaki. Następnie obierz je i jeszcze ciepłe rozgnieć widelcem. Dodaj żółtko i 2 łyżki tłustego mleka. Nałóż papkę na ręce, przykryj folią. Zmyj po 20 minutach.

Hydrolaty – jak je stosować?

Domowe maseczki na twarz - z czego zrobić?

3. Miodowa maseczka na usta

Maseczka z miodu to koktajl witamin: A, B, D, K, E, PP, białek, tłuszczów, węglowodanów, wapnia, potasu, fosforu, magnezu. Miód łagodzi zaczerwienienia, zapobiega pierzchnięciu skóry, działa odkażająco.

Maseczka z miodu do spierzchniętych ust: Łyżeczkę miodu wymieszaj z łyżką tłustego twarożku i kilkoma kroplami soku z cytryny. Nałóż na wargi na 10 minut, po czym usuń papkę chusteczką higieniczną i umyj usta wodą.

4. Maseczka na twarz z drożdży

Drożdże piwowarskie zawierają prawie cały zestaw witamin z grupy B i minerały: fosfor, cynk, magnez, żelazo, potas, selen i chrom. Ważny zwłaszcza jest cynk, który normalizuje wydzielanie sebum, poprawia stan cery przetłuszczającej się i zapobiega wypryskom.

Maseczka z drożdży matująca, ściągająca pory: Łyżkę stołową świeżych drożdży rozetrzyj z 2 łyżkami maślanki albo jogurtu naturalnego. Równomiernie rozprowadź na twarzy i pozostaw do wyschnięcia na mniej więcej 20 minut. Spłucz letnią wodą.

Domowe maseczki na twarz z letnich owoców

Jak stosować maseczki na twarz?

Czy skóra wymaga przygotowań przed aplikacją maseczki na twarz?

Tak, ponieważ tylko oczyszczona i przetarta tonikiem cera wchłonie optymalną ilość kosmetyku. Dla pewności, że wszystkie składniki maseczki głęboko wnikną w skórę, przed nałożeniem maseczki zrób peeling, który usunie obumarłe komórki naskórka.

Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli z maseczką na twarzy uda ci się położyć i zrelaksować. W takiej pozycji głębiej i spokojniej oddychasz, mięśnie są rozluźnione, a wtedy także skóra łatwiej wchłania dobroczynne substancje.

Czy pora nakładania maseczki ma znaczenie?

Specjaliści w dziedzinie chronobiologii (zajmujący się rytmem biologicznym) twierdzą, że idealna pora na ten zabieg to wczesny wieczór, ok. godziny 18.00, bo wówczas skóra najlepiej przyswaja zawarte w kosmetykach składniki.

Dobrym pomysłem jest stosowanie masek w trakcie kąpieli – pod wpływem ciepła pory skóry rozszerzają się i skuteczniej wchłaniają kosmetyk.

Kosmetyki mineralne – co warto o nich wiedzieć?

Jak stosować maseczki na twarz, aby osiągnąć dobre efekty?

Jak często nakładać maseczkę na twarz?

Ponieważ maseczka działa intensywniej niż krem łatwo „przekarmić” nią skórę. Najlepiej nakładać maseczkę raz, dwa razy na tydzień. Jedynie w wypadku cery bardzo zmęczonej czy przesuszonej można zastosować dawkę uderzeniową, czyli nakładać preparat codziennie, aż do widocznego poprawy stanu skóry. Taką kurację rezerwuj jednak na wyjątkowe okazje (po powrocie z urlopu, przed świętami).

Czy maseczki do twarzy warto zmieniać co jakiś czas?

Warto to robić. Nie ma takiego preparatu, który dostarczyłby skórze wszystkich potrzebnych składników. Dlatego jeśli używasz takiego kosmetyku często, np. dwa razy w tygodniu, po 3–4 miesiącach zmień go na inny.

Jak zrobić domowe kosmetyki DIY z jesiennych owoców?

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły