Strona główna Aktywność fizyczna Jak ćwiczyć z dziećmi w domu?

Jak ćwiczyć z dziećmi w domu?

autor: Hubert Pawlin Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Chcecie ćwiczyć razem ze swoimi dziećmi? Super! Spisałem dla Was kilka porad, które pomogą zmotywować dzieciaki do działania, a Wam zbudować świetną atmosferę. Zobaczcie, jak ćwiczyć z dziećmi w domu.

Strona główna Aktywność fizyczna Jak ćwiczyć z dziećmi w domu?

Trening z dziećmi: na wesoło, ale serio

Zauważyłem, że dzieciaki uwielbiają robić coś na serio. Dlatego zawsze mówię im, że idziemy razem zrobić trening, a nie tylko się pobawić. Oczywiście Stasiek i Zośka ciągle się bawią i wygłupiają, ale jednocześnie staramy się utrzymać przekonanie, że to co robimy jest ważne i wartościowe.

Wydaje mi się, że dzięki takiemu podejściu dzieci dłużej utrzymują zaangażowanie i koncentrację na wspólnym celu.

Jak ćwiczyć z dziećmi? Proste przybory i wygłupy

Jeżeli trenujecie z dzieciakami możecie w prosty sposób zadbać o atmosferę i dobrą zabawę. Koniecznie zorganizujcie dodatkowy sprzęt. Dzieci uwielbiają nawet proste przybory i zabawki.

Na filmie użyliśmy małej piłki, która wyraźnie podniosła atrakcyjność ćwiczeń. Ponadto, starajcie się być kreatywni w rozluźnianiu atmosfery. W tym celu świetnie sprawdzają się wszelkie żarty ruchowe, zmyłki i drobne oszustwa.

Ćwiczenia z dzieckiem – jak wykonać trening w domu?

Pamiętaj, żeby zrobić swój trening

Mój trening rodzinny z dziećmi, to pewnego rodzaju wyzwanie. Nie wystarczy jedynie nieco poruszać się z maluchami. Zadanie polega na tym, żeby wykonać kompletny trening, czyli utrzymać względną kontrolę nad seriami, powtórzeniami i czasem przerw. Oczywiście mam tu na myśli Wasze serie i przerwy, dzieciom dajemy taryfę ulgową.

Chociaż może się zdarzyć tak, że Mali Sportowcy będę bezlitośnie liczyć każde swoje i Wasze powtórzenie! Oczywiście, nie wszystko musi odbywać się jak w szwajcarskim zegarku. Chodzi raczej o to, żeby nie zgubić swojego celu jakim jest połączenie solidnego treningu dla Was ze świetną zabawą z dziećmi. Żeby to sobie ułatwić…

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy i brzuch w domu

Koniecznie użyj timera

Dzieciaki świetnie reagują na konkretne zadania, które są jasno określone w czasie. Dlatego w treningu z najmłodszymi rewelacyjnie sprawdzają się timery odmierzające przerwy.

Bezwzględnie i głośno oznajmiają kiedy trzeba rozpocząć kolejną serię ćwiczenia. Oczywiście możecie śledzić zegarek i mówić: „start, teraz zaczynamy…”, ale uwierzcie mi, że jest to znaczniej mniej skuteczny sposób.

Dzieci jak to dzieci, lubią się przekomarzać i przeciągać przerwę, którą zarządzili tata lub mama. Natomiast, kiedy dzwoni dzwonek, startujemy wszyscy razem, a dzieciaki widzą, że dorośli są równie bezsilni wobec mocy dźwięku timera co one.

Ćwiczenia na brzuch w domu

 

Jak ćwiczyć z dziećmi w domu? Zobacz na naszym kanale YouTube:

 

Wskazówki do ćwiczeń z dziećmi

Ćwiczenie

Uwagi

Serie/powtórzenia

Bieg z podawaniem piłki

 

Utrzymaj szybkie tempo, pamiętaj o zmyłkach i wygłupach, to najluźniejsza część treningu, zbuduje atmosferę na dalszą część

2 minuty

 

Turlanie piłki w podporze

 

 

Utrzymaj ciało w jednej linii, skup się na pracy brzucha i nie opuszczaj bioder.

30 sekund x 4 serie

Turlanie piłki w podporze z pompką

 

zaawansowane ćwiczenie dla osób doświadczonych w treningu siłowym. Utrzymaj ciało w jednej linii, skup się na pracy brzucha i nie opuszczaj bioder. Łokcie trzymaj blisko ciała, skierowane do tyłu w stronę stóp, a palce dłoni na wprost.

3 serie po 6 powtórzeń na każdą rękę

Zakrok z podaniem piłki

 

Pięta nogi, która jest z przodu musi mocno przylegać do podłogi. Kolano nogi, która jest z tyłu musi lekko dotknąć podłogi

 

3 serie po 8 powtórzeń na każdą nogę

 

Zakrok z wyskokiem i podaniem piłki

 

 

 

Staraj się lądować miękko

 

3 serie po 6 wyskoków na każdą nogę

Wiosłowanie sztangą-dzieckiem

Utrzymajcie proste plecy i kontrolę ruchu, tempo: spokojnie

 

3 serie po 12 powtórzeń

Brzuszki z pomocnikiem

 

Kontroluj ruch do dołu. Powrót na podłogę powinien trwać dłużej niż ruch do góry.

 

4 serie po 12 powtórzeń

Interwały: podskoki z kopnięciem w piłkę

Pracuj dynamicznie, daj z siebie wszystko. Po 20 sekundach zmiana ćwiczącego

20/20 sekund x 6 rund

 

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły