Medycyna alopatyczna
Medycyna tradycyjna, uznana oficjalnie za wiodący nurt w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie jest stosowana w przychodniach i szpitalach państwowych.
Leczenie alopatyczne opiera się na zasadzie „przeciwne leczy się przeciwnym”, po łacinie contraria contrariis curantur. Jest uznawane przez lekarzy akademickich z reguły za jedyne właściwe.
Lekarze medycyny konwencjonalnej szukają leku przeciwko chorobie albo zwalczającego chorobę, np. syropy przeciwkaszlowe, tabletki przeciwbólowe, leki przeciwbiegunkowe itd.
Leki homeopatyczne – czym są?
Dynamizowanie leku
Pojęcie istniejące wyłącznie w medycynie homeopatycznej. Polega na odpowiednim zwiększaniu mocy leku homeopatycznego za pomocą dodanej z zewnątrz energii mechanicznej w postaci wielokrotnego wstrząsania.
Nauka nie potrafi jeszcze dzisiaj dokładnie wyjaśnić, dlaczego lek dynamizowany może działać wielokrotnie silniej niż przygotowany tradycyjną metodą. Prawdopodobnie odpowiedzi dostarczy nam błyskawicznie rozwijająca się gałąź nauki: biologia molekularna oraz fizyka kwantowa.
Rozcieńczenie leku homeopatycznego – na czym polega?
Farmakopea
Wedle kodeksu aptecznego to:
„Urzędowy spis leków dopuszczonych w danym kraju lub na danym terenie do obrotu oraz obwarowany tymi samymi zastrzeżeniami spis surowców służących do ręcznego sporządzania niektórych z tych leków w aptece (leków recepturowych).
Zawiera opis wszystkich tych substancji, sposoby ich przechowywania oraz dostępu do nich osób powołanych, rodzaje opakowań, dozwolone metody dystrybucji, dawkowanie, sposoby kontroli jakości, a w przypadku leków robionych w aptece, także metody ich przygotowywania. Opisuje też metody identyfikacji leków, ich standaryzację, sposoby nazewnictwa i możliwe zamienniki”.
Źródło: Wikipedia