Strona główna Medycyna naturalnaZiołolecznictwoZioła Jaka jest różnica między lekiem homeopatycznym pojedynczym a złożonym?

Jaka jest różnica między lekiem homeopatycznym pojedynczym a złożonym?

autor: Dorota Mirska Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Leki homeopatyczne jednoskładnikowe

Zwane są lekami homeopatycznymi pojedynczymi. Produkuje się je z jednego surowca, który zawiera różne aktywne związki, np. allium cepa jest lekiem otrzymywanym z cebuli. Ponieważ ten sam lek pojedynczy może zostać zalecony przy różnych dolegliwościach dla różnych osób, przy żadnym z nich nie ma ulotki informującej o dawkowaniu lub wskazaniach terapeutycznych. Sposób przyjmowania i dawkowanie indywidualnie ustala aptekarz lub lekarz.

Strona główna Medycyna naturalnaZiołolecznictwoZioła Jaka jest różnica między lekiem homeopatycznym pojedynczym a złożonym?

Obecnie wszystkie leki homeopatyczne są w Polsce dostępne bez recepty lekarskiej i można je nabyć w ogólnodostępnych aptekach. Jednak ze względu na specyfikę ich działania i różnorodność wskazań leczniczych oraz indywidualny sposób dobierania leku dla danego pacjenta, zawsze należy skonsultować się z lekarzem homeopatą lub farmaceutą przed rozpoczęciem leczenia homeopatycznego.

Leki homeopatyczne złożone

Leki homeopatyczne złożone powstają z wielu odpowiednio dobranych, uzupełniających się substancji o podobnych wskazaniach terapeutycznych, na opakowaniu są wymienione wszystkie ich nazwy łacińskie wraz z potencją. Są one dostępne w aptekach bez recepty i jest do nich dołączona ulotka informująca o wskazaniach terapeutycznych oraz objaśniająca, w jaki sposób dany lek homeopatyczny należy przyjmować.

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły