Biegając, pomagamy dzieciom z domów dziecka!

Lubisz biegać? Dołącz do Rodzinnego Biegu Czas na Wzrok. Twój udział jest ważny – organizatorzy bowiem przekażą domom dziecka w całej Polsce tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym. Im więc na mecie będzie nas więcej – tym więcej okularów otrzymają dzieci. Naturalnie o Zdrowiu jest patronem medialnym tej imprezy charytatywnej. Zapisz się – masz czas do 3 października!

W tekście „Jak dbać o dobry wzrok dziecka?”, piszemy jak ważne jest, żeby obserwować maluchy, badać je u okulisty i korygować wady wzroku możliwie jak najwcześniej. Troskliwi rodzice na pewno znajdą czas i chęci, by pójść z dzieckiem do specjalisty, kupić mu ładne okulary, będą wykonywać z malcem ćwiczenia korekcyjne. A co z dziećmi, które nie mają rodziców?

Wychowawcy w domach dziecka zapewne dwoją się troją, żeby zapewnić jak najlepszą opiekę swoim podopiecznym. Ale potrzebna jest im pomoc – także finansowa i rzeczowa. Propozycja więc, by zorganizować 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok i za każdego uczestnika przekazać jednemu dziecku parę okularów jest znakomity!

Bieg Czas Na Wzrok dla dzieci z domów dziecka

Startujemy 13 października o godzinie 13.00  na Błoniach obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Do przebiegnięcia jest 5 kilometrów, ale jak zapewnili mnie organizatorzy – można truchtać nawet bardzo wolno. Jeśli przebycie tego dystansu zajmie komuś więcej niż godzinę – nic nie szkodzi. Tu bowiem nie chodzi o wygraną (choć pewnie miło byłoby przebiec metę w pierwszej dziesiątce zawodników :-), ale o to, żeby pomóc maluchom z domów dziecka. Organizatorzy zapraszają na bieg całe rodziny: dzieci do 15. r.ż. będą mogły wystartować w Biegu dla Dzieci na 400 m., a dla najmłodszych uczestników są przewidziane zabawy i animacje. Każdy kto przyjdzie na imprezę, będzie mógł bezpłatnie zbadać wzrok i porozmawiać ze specjalistami.

Program wydarzenia i warunki rejestracji dostępne są na stronie bieg.czasnawzrok.pl oraz fanpage’u Biegu na Facebooku i profilu na Instagramie.

Pomysłodawcą i organizatorem 1. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor, a partnerami wydarzenia są firmy optyczne, działające na terenie kraju: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO oraz Essilor Optical Laboratory Poland.

 

Spotkajmy się na Starcie! Zapraszamy!

20.02.2019
Depresja? Ten problem nie dotyczy mojego dziecka. Tak myśli wielu rodziców. Tymczasem, jak podkreślają psychiatrzy, depresja u nastolatków jest najgroźniejsza, bo często niewidoczna dla otoczenia, mylona z buntem lub złym zachowaniem. Rodzice nie zauważają, że ich dziecko zmaga się z poważnym problemem, nie wiedzą też, na jakie objawy zwrócić uwagę… Efekt? W 2017 roku 730 młodych […]
01.03.2019
Naturalny poród i właściwy sposób odżywiania małego dziecka od samego przyjścia na świat to klucz do zdrowia malucha. Według medycyny chińskiej istnieje szereg prostych zaleceń, które pomogą zadbać o odporność noworodka i rozwój tych narządów wewnętrznych, które będą wspierać dziecko na każdym etapie jego życia.
15.04.2019
Biegunka, wymioty, wysoka gorączka, a nawet upał to główne przyczyny odwodnienia organizmu. Im młodsze dziecko, tym łatwiej do niego dochodzi. Są proste sposoby na to, by sprawdzić, czy ten problem dotyczy twojego malucha. Zobacz, jakie są główne objawy odwodnienia u dziecka. Konsultacja: Katarzyna Faruga, pediatra.
17.10.2018
Bierzesz prysznic, kładziesz się do łóżka i zamykasz oczy… Przez czterdzieści minut przewracasz się z boku na bok, liczysz barany, ale sen nie nadchodzi. Inny scenariusz – zasypiasz od razu, a po trzech godzinach się budzisz. Jesteś niewyspana, oczy ci się kleją, ale choć mijają minuty, a później godziny, nie możesz zasnąć.
22.05.2018
Najpierw wybieramy pożywienie oczami. Chętnie sięgamy po czerwone, żółte oraz pomarańczowe owoce i warzywa, nieco mniej atrakcyjne wydają się brunatne ziemniaki lub czarna rzepa. Wszystkie jednak są bardzo potrzebne dla zdrowia i utrzymania równowagi w organizmie.
11.09.2018
Jesteś na bezcukrowej diecie, a nie chcesz odmawiać sobie pysznej konfitury na śniadanie? Przygotuj ją z solą! Janginizowanie, bo tak nazywa się ten sposób utrwalania przetworów, to nic innego jak zastąpienie kilogramów cukru… szczyptą soli. To znakomity pomysł dla wszystkich chorych na cukrzycę, osób na dietach odchudzających i przeciwgrzybiczych. Polecany jest także tym, którzy oczyszczają […]