Biegając, pomagamy dzieciom z domów dziecka!

Lubisz biegać? Dołącz do Rodzinnego Biegu Czas na Wzrok. Twój udział jest ważny – organizatorzy bowiem przekażą domom dziecka w całej Polsce tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym. Im więc na mecie będzie nas więcej – tym więcej okularów otrzymają dzieci. Naturalnie o Zdrowiu jest patronem medialnym tej imprezy charytatywnej. Zapisz się – masz czas do 3 października!

W tekście „Jak dbać o dobry wzrok dziecka?”, piszemy jak ważne jest, żeby obserwować maluchy, badać je u okulisty i korygować wady wzroku możliwie jak najwcześniej. Troskliwi rodzice na pewno znajdą czas i chęci, by pójść z dzieckiem do specjalisty, kupić mu ładne okulary, będą wykonywać z malcem ćwiczenia korekcyjne. A co z dziećmi, które nie mają rodziców?

Wychowawcy w domach dziecka zapewne dwoją się troją, żeby zapewnić jak najlepszą opiekę swoim podopiecznym. Ale potrzebna jest im pomoc – także finansowa i rzeczowa. Propozycja więc, by zorganizować 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok i za każdego uczestnika przekazać jednemu dziecku parę okularów jest znakomity!

Bieg Czas Na Wzrok dla dzieci z domów dziecka

Startujemy 13 października o godzinie 13.00  na Błoniach obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Do przebiegnięcia jest 5 kilometrów, ale jak zapewnili mnie organizatorzy – można truchtać nawet bardzo wolno. Jeśli przebycie tego dystansu zajmie komuś więcej niż godzinę – nic nie szkodzi. Tu bowiem nie chodzi o wygraną (choć pewnie miło byłoby przebiec metę w pierwszej dziesiątce zawodników :-), ale o to, żeby pomóc maluchom z domów dziecka. Organizatorzy zapraszają na bieg całe rodziny: dzieci do 15. r.ż. będą mogły wystartować w Biegu dla Dzieci na 400 m., a dla najmłodszych uczestników są przewidziane zabawy i animacje. Każdy kto przyjdzie na imprezę, będzie mógł bezpłatnie zbadać wzrok i porozmawiać ze specjalistami.

Program wydarzenia i warunki rejestracji dostępne są na stronie bieg.czasnawzrok.pl oraz fanpage’u Biegu na Facebooku i profilu na Instagramie.

Pomysłodawcą i organizatorem 1. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor, a partnerami wydarzenia są firmy optyczne, działające na terenie kraju: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO oraz Essilor Optical Laboratory Poland.

 

Spotkajmy się na Starcie! Zapraszamy!

11.05.2019
Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko było przebojowe, łatwo nawiązywało kontakty z rówieśnikami i dobrze czuło się w grupie. Problem w tym, że nie wszystkim maluchom to wychodzi. O to, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić zapytaliśmy Ewę Zbierską, psychologa, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Lamia, najdłużej działającej placówki tego typu w Poznaniu.
20.02.2019
Depresja? Ten problem nie dotyczy mojego dziecka. Tak myśli wielu rodziców. Tymczasem, jak podkreślają psychiatrzy, depresja u nastolatków jest najgroźniejsza, bo często niewidoczna dla otoczenia, mylona z buntem lub złym zachowaniem. Rodzice nie zauważają, że ich dziecko zmaga się z poważnym problemem, nie wiedzą też, na jakie objawy zwrócić uwagę… Efekt? W 2017 roku 730 młodych […]
21.05.2019
Im dziecko młodsze, tym niebezpieczeństwo jest większe, bo odwodnienie może być groźne nawet dla jego życia. Warto znać najważniejsze objawy tego problemu, by w porę prawidłowo zareagować!
25.03.2019
Wydaje ci się, że dostępne w aptece leki syntetyczne są czymś zupełnie innym niż roślinne? Pierwsze działają silnie, szybko, są nowoczesne, a te drugie mają słabsze działanie, raczej łagodzą dolegliwości niż leczą i są przestarzałe? Tak naprawdę mają ze sobą więcej wspólnego niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Niemal 70 proc. nawet tych najsilniej […]
14.11.2018
Skoro regularne ćwiczenia fizyczne wzmacniają mięśnie ciała, to dlaczego nie zacząć  stosować też ćwiczeń poprawiających kondycję i wygląd twarzy oraz szyi? Sprawdź, na czym polega joga twarzy! Konsultacja: Olga Szemley twórczyni autorskiej metody ćwiczeń oraz Iwona Kwaśny i Anna Filipowicz – instruktorki z Yogattractive, http://yogattractive.com/.
01.08.2018
Opowiada Beata Sadowska, dziennikarka, podróżniczka, mama dwóch synków. Zawodowo zajmuje się m.in. zdrowym stylem życia. Prywatnie pasjonuje się sportem. I gdy tylko może, pakuje walizki i wyrusza w świat. Napisała o tym książki: „I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)” i  wydaną niedawno „Momo nie lubi podróży”, której bohaterem jest… pies!