Strona główna DzieckoZdrowie dziecka Biegając, pomagamy dzieciom z domów dziecka!

Biegając, pomagamy dzieciom z domów dziecka!

autor: Dorota Mirska

Lubisz biegać? Dołącz do Rodzinnego Biegu Czas na Wzrok. Twój udział jest ważny – organizatorzy bowiem przekażą domom dziecka w całej Polsce tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym. Im więc na mecie będzie nas więcej – tym więcej okularów otrzymają dzieci. Naturalnie o Zdrowiu jest patronem medialnym tej imprezy charytatywnej. Zapisz się – masz czas do 3 października!

Strona główna DzieckoZdrowie dziecka Biegając, pomagamy dzieciom z domów dziecka!

W tekście „Jak dbać o dobry wzrok dziecka?”, piszemy jak ważne jest, żeby obserwować maluchy, badać je u okulisty i korygować wady wzroku możliwie jak najwcześniej. Troskliwi rodzice na pewno znajdą czas i chęci, by pójść z dzieckiem do specjalisty, kupić mu ładne okulary, będą wykonywać z malcem ćwiczenia korekcyjne. A co z dziećmi, które nie mają rodziców?

Wychowawcy w domach dziecka zapewne dwoją się troją, żeby zapewnić jak najlepszą opiekę swoim podopiecznym. Ale potrzebna jest im pomoc – także finansowa i rzeczowa. Propozycja więc, by zorganizować 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok i za każdego uczestnika przekazać jednemu dziecku parę okularów jest znakomity!

Bieg Czas Na Wzrok dla dzieci z domów dziecka

Startujemy 13 października o godzinie 13.00  na Błoniach obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Do przebiegnięcia jest 5 kilometrów, ale jak zapewnili mnie organizatorzy – można truchtać nawet bardzo wolno. Jeśli przebycie tego dystansu zajmie komuś więcej niż godzinę – nic nie szkodzi. Tu bowiem nie chodzi o wygraną (choć pewnie miło byłoby przebiec metę w pierwszej dziesiątce zawodników :-), ale o to, żeby pomóc maluchom z domów dziecka. Organizatorzy zapraszają na bieg całe rodziny: dzieci do 15. r.ż. będą mogły wystartować w Biegu dla Dzieci na 400 m., a dla najmłodszych uczestników są przewidziane zabawy i animacje. Każdy kto przyjdzie na imprezę, będzie mógł bezpłatnie zbadać wzrok i porozmawiać ze specjalistami.

Program wydarzenia i warunki rejestracji dostępne są na stronie bieg.czasnawzrok.pl oraz fanpage’u Biegu na Facebooku i profilu na Instagramie.

Pomysłodawcą i organizatorem 1. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor, a partnerami wydarzenia są firmy optyczne, działające na terenie kraju: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO oraz Essilor Optical Laboratory Poland.

 

Spotkajmy się na Starcie! Zapraszamy!

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły