Strona główna ZdrowieInfekcje bakteryjne i wirusowe Homeopatyczne ferrum phosphoricum

Homeopatyczne ferrum phosphoricum

autor: Magdalena Wojciechowska-Budzisz Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Gdy czujesz się „niewyraźnie”, coś cię bierze i na nic nie masz siły, oznacza to zazwyczaj początek infekcji. Najlepiej od razu jej zaradzić. W takiej sytuacji homeopatyczne ferrum phosphoricum może pomóc szybciej uporać się z osłabieniem i nie pozwolić na rozwój zapalenia.

Strona główna ZdrowieInfekcje bakteryjne i wirusowe Homeopatyczne ferrum phosphoricum

Homeopatyczne ferrum phosphoricum pochodzi ze świata minerałów. Do jego wytwarzania wykorzystuje się sól, znaną jako fosforan żelaza. Obserwacje kliniczne potwierdziły, że homeopatyczne ferrum phosphoricum może wspomóc nas przede wszystkim w różnego rodzaju stanach zapalnych, przebiegających z gorączką o umiarkowanym nasileniu oraz osłabieniem i możliwymi krwawieniami.

Kiedy homeopatyczne ferrum phosphoricum może nam pomóc?

Istnieje szereg dolegliwości, w których homeopatyczne ferrum phosphoricum przychodzi nam z pomocą. A ponieważ większość z nich to powszechne, często spotykane schorzenia, warto wiedzieć o nim więcej i pamiętać o nim, jeśli przytrafią nam się takie choroby jak:

Schorzenia te najczęściej cechują się etiologią wirusową, lecz nawet jeśli przyczyną stanu zapalnego są bakterie, homeopatyczne ferrum phosphoricum może stanowić pomocne uzupełnienie i wspomożenie leczenia.

7 naturalnych sposobów na wirusy

Homeopatyczne ferrum phosphoricum – charakterystyczne objawy

Homeopatyczne ferrum phosphoricum najbardziej się nam przyda, jeżeli w przebiegu choroby rozwiną się u chorego charakterystyczne odczucia i objawy. Należą do nich:

  • Silne osłabienie – przebiegające często ze zwiększoną wrażliwością na ból, jak również z nadwrażliwością na bodźce zewnętrzne, w szczególności hałasy i światło. Chory jest tak słaby, że musi położyć się do łóżka, pomimo że leżenie powoduje czasami pogorszenie jego dolegliwości. Osłabienie jednak zmusza go do odpoczynku. Nie jest także zdolny wówczas do żadnego większego wysiłku fizycznego.
  • Pogorszenie na świeżym powietrzu – osoby te są wrażliwe na świeże, chłodne powietrze, bowiem łatwo marzną i czują się wtedy gorzej. W zimnie mogą nasilić się dolegliwości, takie jak ból stawów czy suchy kaszel.
  • Krwawienia – często obserwuje się miejscowe krwawienia, jak np. krwotoki z nosa, odkrztuszanie wydzieliny z domieszką krwi lub przekrwienne zapalenie ucha.
  • Naprzemienne występowanie zaczerwienienia i bladości twarzy – zaobserwować można ten objaw zwłaszcza podczas gorączki, gdy dochodzi do nagłego uderzenia gorąca do twarzy i głowy, co powoduje zaczerwienienie, a jednocześnie silne osłabienie ogólne skutkuje zaraz odpływem krwi, spadkiem ciśnienia i zblednięciem – stąd naprzemienność tych dwóch objawów.
  • Odczucie silnej suchości śluzówek – ma ono miejsce przede wszystkim w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy suchy kaszel i kłujące bóle w klatce piersiowej.

Homeopatia na infekcję. Kto potrzebuje leku Ferrum phosphoricum i na co on pomaga? Zmęczona chora kobieta siedzi w piżamie na łóżku w sypialni i podpiera ręką głowę.

Komu najbardziej pomoże homeopatyczne ferrum phosphoricum?

U osób, u których homeopatyczne ferrum phosphoricum będzie najbardziej pomocne, początek infekcji lub zapalenia nie jest gwałtowny i nagły, a objawy nie są bardzo intensywne i „ścinające z nóg”. Z reguły choroba rozpoczyna się powoli, a symptomy narastają stopniowo.

Często również trudno jest sprecyzować dolegliwości pacjenta, bowiem odpowiedź obronna organizmu jest słabo wyrażona. Chory źle się czuje, ma stan podgorączkowy, nie ma apetytu, nie ma siły na nic, pokłada się, pokasłuje, ale nie potrafi zdefiniować, co konkretnie mu dolega i dokładnie opisać symptomy. Dominuje osłabienie i ogólnie „niewyraźne” samopoczucie.

Objawy lokalizują się tu zazwyczaj w obrębie błon śluzowych górnych dróg oddechowych i/lub ucha oraz stawów.

5 leków homeopatycznych do kobiecej torebki

Przy jakich dolegliwościach wspomoże nas homeopatyczne ferrum phosphoricum?

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, o homeopatycznym ferrum phosphoricum warto pamiętać w następujących schorzeniach:

  • Stany gorączkowe – występujące w przebiegu np. chorób wysypkowych (ospa, odra, różyczka) lub innych chorób, głównie o etiologii wirusowej. Mamy tu do czynienia z gorączką słabo wyrażoną, o średnim nasileniu, zazwyczaj nie przekraczającą 38,5°C, narastającą stopniowo. Chory jest osłabiony, blady lub lekko zaczerwieniony, poci się, lecz delikatnie (ma lekko wilgotną skórę), możliwe jest krwawienie z nosa i/lub wysuszenie warg. Najczęściej dzieje się tak w początkowym stadium choroby, gdy patogen zaczyna się namnażać wewnątrz organizmu, układ odpornościowy rozpoczyna z nim walkę, a my… coraz gorzej się czujemy.
  • Zapalenie ucha – zazwyczaj o charakterze przekrwiennym, czyli z przekrwioną błoną bębenkową, któremu może towarzyszyć ból ucha, gorączka, dzwonienie i szum w uszach oraz nadwrażliwość na ból i silne osłabienie. Zapalenie ucha może też przebiegać z ropną wydzieliną oraz świądem i trzeszczeniem w chorym uchu.
  • Zapalenie krtani, tchawicy lub oskrzeli – czemu towarzyszy suchy kaszel, suchość w obrębie błon śluzowych dróg oddechowych, niewysoka gorączka i niekiedy kłujące bóle w klatce piersiowej. Kaszel nasila się w zimnie, po jedzeniu oraz podczas głębokiego oddychania. W przebiegu infekcji dróg oddechowych może pojawić się dodatkowo ból głowy, podwyższona temperatura ciała, wyczerpanie oraz katar. W wydzielinach możliwa jest domieszka krwi, zatem możemy obserwować drażniący, ropny i podbarwiony krwią katar lub smużki krwi w odkrztuszanym śluzie z gardła.
  • Krwawienia z nosa – homeopatyczne ferrum phosphoricum jest użyteczne nie tylko wtedy, gdy krwawienie z nosa pojawia się podczas jakiejkolwiek infekcji, lecz także gdy mamy do czynienia z osobą ogólnie osłabioną, anemiczną, cierpiącą na częste, nawracające i przedłużające się krwotoki z nosa.
  • Stany zapalne stawów – ferrum phosphoricum przydatne jest głównie w początkowych stadiach procesu zapalnego obejmującego stawy. Bóle stawowe mogą być kłujące, rwące, pogarszające się pod wpływem wysiłku fizycznego, ulgę w dolegliwościach zaś mogą przynieść zimne okłady.
Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły