Strona główna Medycyna naturalnaHomeopatia Słowniczek pojęć w homeopatii

Słowniczek pojęć w homeopatii

autor: Dorota Mirska Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Spis treści

Strona główna Medycyna naturalnaHomeopatia Słowniczek pojęć w homeopatii

Medycyna alopatyczna

Medycyna tradycyjna, uznana oficjalnie za wiodący nurt w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie jest stosowana w przychodniach i szpitalach państwowych.

Leczenie alopatyczne opiera się na zasadzie „przeciwne leczy się przeciwnym”, po łacinie contraria contrariis curantur. Jest uznawane przez lekarzy akademickich z reguły za jedyne właściwe.

Lekarze medycyny konwencjonalnej szukają leku przeciwko chorobie albo zwalczającego chorobę, np. syropy przeciwkaszlowe, tabletki przeciwbólowe, leki przeciwbiegunkowe itd.

Leki homeopatyczne – czym są?

Dynamizowanie leku

Pojęcie istniejące wyłącznie w medycynie homeopatycznej. Polega na odpowiednim zwiększaniu mocy leku homeopatycznego za pomocą dodanej z zewnątrz energii mechanicznej w postaci wielokrotnego wstrząsania.

Nauka nie potrafi jeszcze dzisiaj dokładnie wyjaśnić, dlaczego lek dynamizowany może działać wielokrotnie silniej niż przygotowany tradycyjną metodą. Prawdopodobnie odpowiedzi dostarczy nam błyskawicznie rozwijająca się gałąź nauki: biologia molekularna oraz fizyka kwantowa.

Rozcieńczenie leku homeopatycznego – na czym polega?

Farmakopea

Wedle kodeksu aptecznego to:

„Urzędowy spis leków dopuszczonych w danym kraju lub na danym terenie do obrotu oraz obwarowany tymi samymi zastrzeżeniami spis surowców służących do ręcznego sporządzania niektórych z tych leków w aptece (leków recepturowych).

Zawiera opis wszystkich tych substancji, sposoby ich przechowywania oraz dostępu do nich osób powołanych, rodzaje opakowań, dozwolone metody dystrybucji, dawkowanie, sposoby kontroli jakości, a w przypadku leków robionych w aptece, także metody ich przygotowywania. Opisuje też metody identyfikacji leków, ich standaryzację, sposoby nazewnictwa i możliwe zamienniki”.

Źródło: Wikipedia

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły