Strona główna Medycyna naturalnaZiołolecznictwoZioła Leczenie homeopatyczne – wizyta u lekarza czy konsultacja z farmaceutą?

Leczenie homeopatyczne – wizyta u lekarza czy konsultacja z farmaceutą?

autor: Dorota Mirska Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Spis treści

Strona główna Medycyna naturalnaZiołolecznictwoZioła Leczenie homeopatyczne – wizyta u lekarza czy konsultacja z farmaceutą?

Sposób leczenia homeopatycznego zależy od rodzaju schorzenia

Leczenie w domu i porada farmaceuty

W przypadku stanów ostrych związanych z codziennymi, niegroźnymi dolegliwościami, np.:

  • pojawienie się afty
  • początek przeziębienia
  • stłuczenie
  • opryszczka

można zastosować homeopatię na własną rękę lub skonsultować się z farmaceutą (wielu z nich ma szeroką wiedzę na temat homeopatii), który doradzi, jak najlepiej postąpić w tej konkretnej sytuacji.

Farmaceuta powinien przeprowadzić krótki wywiad – zapytać od kiedy występują dolegliwości, jak dokładnie wyglądają objawy chorobowe, jakie jest samopoczucie chorego, jakie inne leki przyjmuje, czy problem się powtarza.

Jeśli oceni, że stan jest ostry i wystąpił okazjonalnie, doradzi przyjmowanie konkretnego leku homeopatycznego. Dobrze dobrany specyfik powinien przynieść szybką poprawę stanu zdrowia: zazwyczaj efekt jest widoczny w ciągu kilkunastu minut lub godzin. Natomiast jeśli żadna poprawa nie nastąpi w ciągu 24 godzin, konieczna będzie konsultacja z lekarzem.

Farmaceuta może też skierować pacjenta od razu do specjalisty, gdy po przeprowadzeniu wywiadu uzna, że przypadek jest poważniejszy, np. kaszel nie jest wynikiem wirusowego zapalenia gardła, ale być może jest symptomem rozwijającego się zapalenia płuc lub innej poważnej choroby dróg oddechowych.

Leczenie pod kontrolą lekarza

Jest niezbędne, gdy pomimo zastosowania leków homeopatycznych stan zdrowia pacjenta nie poprawia się w ciągu 24 godzin lub ulega pogorszeniu. Jest też konieczne w przypadku wszystkich schorzeń nawracających lub przewlekłych.

Lekarz homeopata – gdzie go szukać?

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły