Strona główna Medycyna naturalnaZiołolecznictwoZioła Lekarz homeopata – gdzie znaleźć lekarza stosującego homeopatię?

Lekarz homeopata – gdzie znaleźć lekarza stosującego homeopatię?

autor: Dorota Mirska Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

W wielu krajach na całym świecie lekarze homeopaci przyjmują pacjentów na takich samych zasadach jak specjaliści medycyny konwencjonalnej. Wizyty u specjalisty są refundowane w ramach zdrowotnego ubezpieczenia obowiązkowego we Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Tunezji oraz w Niemczech w przypadkach ciężkich schorzeń. Chorzy mają możliwość konsultacji z lekarzem homeopatą także w niektórych szpitalach, a homeopatia może być włączana do terapii w ramach medycyny zintegrowanej.

Strona główna Medycyna naturalnaZiołolecznictwoZioła Lekarz homeopata – gdzie znaleźć lekarza stosującego homeopatię?

Homeopatia na świecie

Najwięcej szpitali, w których dostępne są takie konsultacje, znajduje się w Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Hiszpanii oraz w Niemczech. Bardzo popularny jest szpital w Strasburgu, gdzie na oddziale onkologicznym pacjenci są konsultowani przez lekarza homeopatę.

Dobiera on indywidualnie leki homeopatyczne, które zapobiegają negatywnym skutkom ubocznym radio- i chemioterapii bądź je łagodzą. Konsultacje są przeprowadzane codziennie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem chorych.

Zasady przyjmowania leków homeopatycznych

Lekarz homeopata w Polsce

We Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Austrii na wielu uniwersytetach medycznych istnieje możliwość studiowania homeopatii w ramach systemów dokształcania podyplomowego.

Polscy lekarze, którzy pragną zdobyć wiedzę i umiejętności z dziedziny homeopatii, mogą to zrobić w ramach kursów doszkalających organizowanych przez m.in. francuską szkołę nauczania i rozwoju homeopatii CEDH, regionalne homeopatyczne stowarzyszenia lekarskie czy Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej.

Nie znajdziemy więc w naszym kraju specjalisty o tytule naukowym: lekarz homeopata (tak jak lekarz ortopeda czy ginekolog).

Jest za to wielu lekarzy różnych specjalizacji, głównie internistów i pediatrów, którzy praktykują oprócz leczenia alopatycznego, także homeopatyczne. Łączą wiedzę z tych obydwu dziedzin w ramach tzw. medycyny zintegrowanej. Jeśli więc należy pacjentowi podać antybiotyk, przepisują ów specyfik, jednocześnie zalecając homeopatię, która pomaga złagodzić objawy, poprawia stan chorego, ułatwia i przyspiesza powrót do zdrowia.

Informacje kontaktowe do wielu lekarzy stosujących w swojej praktyce metodę homeopatyczną można uzyskać na stronie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej www.pthk.pl

Czy ten artykuł był pomocny?
TakNie

Podobne artykuły