Strona główna Baza wiedzyHomeopatiaLeczenie homeopatyczne Gdzie znaleźć lekarza stosującego leki homeopatyczne?
gdzie znalezc lekarza stosujacego leki homeopatyczne
Strona główna Baza wiedzyHomeopatiaLeczenie homeopatyczne Gdzie znaleźć lekarza stosującego leki homeopatyczne?

Gdzie znaleźć lekarza stosującego leki homeopatyczne?

autor: Dorota Mirska-Królikowska Data publikacji: Data aktualizacji:
Data publikacji: Data aktualizacji:

Homeopatia na świecie

W wielu krajach na całym świecie lekarze homeopaci przyjmują pacjentów na takich samych zasadach jak specjaliści medycyny konwencjonalnej. Wizyty u specjalisty są refundowane w ramach zdrowotnego ubezpieczenia obowiązkowego we Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Tunezji oraz w Niemczech w przypadkach ciężkich schorzeń. Chorzy mają możliwość konsultacji z lekarzem homeopatą także w niektórych szpitalach, a leki homeopatyczne mogą być włączane do terapii w ramach medycyny zintegrowanej.

Najwięcej szpitali, w których dostępne są takie konsultacje, znajduje się w Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Hiszpanii oraz w Niemczech. Bardzo popularny jest szpital w Strasburgu, gdzie na oddziale onkologicznym pacjenci są konsultowani przez lekarza homeopatę.

Dobiera on indywidualnie leki homeopatyczne, które zapobiegają negatywnym skutkom ubocznym radio- i chemioterapii bądź je łagodzą. Konsultacje są przeprowadzane codziennie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem chorych.

Zasady przyjmowania leków homeopatycznych

Lekarze homeopaci w Polsce

We Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Austrii na wielu uniwersytetach medycznych istnieje możliwość studiowania homeopatii w ramach systemów dokształcania podyplomowego.

Polscy lekarze, którzy pragną zdobyć wiedzę i umiejętności z dziedziny homeopatii, mogą to zrobić w ramach kursów doszkalających organizowanych przez m.in. francuską szkołę nauczania i rozwoju homeopatii CEDH, regionalne homeopatyczne stowarzyszenia lekarskie czy Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej.

Nie znajdziemy więc w naszym kraju specjalisty o tytule naukowym: lekarz homeopata (tak jak lekarz ortopeda czy ginekolog).

Jest za to wielu lekarzy różnych specjalizacji, głównie internistów i pediatrów, którzy praktykują oprócz leczenia alopatycznego, także homeopatyczne. Łączą wiedzę z tych obydwu dziedzin w ramach tzw. medycyny zintegrowanej. Jeśli więc należy pacjentowi podać antybiotyk, przepisują ów specyfik, jednocześnie zalecając leki homeopatyczne łagodzące skutki uboczne antybiotykoterapii.

Informacje kontaktowe do wielu lekarzy stosujących w swojej praktyce metodę homeopatyczną można uzyskać na stronie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej www.pthk.pl

Najnowsze artykuły