Kuracje z arniki górskiej

Leki zawierające ekstrakty z Arniki górskiej (Arnica montana) pomagają przy zranieniach, złamaniach, stłuczeniach, przyspieszają wchłanianie się krwiaków, łagodzą obrzęki.

Arnika górska na urazy.

Arnika górska swoje lecznicze właściwości zawiera zawartym w niej substancjom leczniczym – laktonom seskwiterpenowym, które działają przeciwzpalanie, antyseptycznie i antybakteryjnie. Wzmacniają ścianki naczyń włosowatych, dlatego przyspieszają wchłanianie się wybroczyn. Oprócz tego zawiera działające antyoksydacyjnie flawonoidy i antyseptycznie olejki eteryczne. Oto w jaki sposób możesz wykorzystać jej lecznicze właściwości:

  • Żel lub maść – najskuteczniej działają te zawierające ekstrakt ze świeżego ziela Arniki górskiej. Przy stłuczeniu lub skręceniu stawu wcieraj go kilka razy dziennie w bolesne miejsce.
  • Doustne granulki – preparat homeopatyczny, który warto zastosować w przypadku różnego rodzaju urazów. Przy drobnych zranieniach czy stłuczeniach stosujemy potencję 9-15 CH, natomiast przy poważniejszych – 30 CH.
  • Napar – Łyżkę suszonej arniki (można kupić w sklepach zielarskich) zalej szklanką wrzątku, przykryj spodeczkiem. Po 20 minutach odcedź, ostudź. Nasączone chłodnym naparem gaziki przykładaj do 2-3 godziny na siniaki i obrzęki.

Leki z ekstraktem z arniki górskiej na stłuczenia i urazy.

Więcej o arnice górskiej przeczytasz w tekście: Arnika górska łagodzi ból i przyspiesza gojenie.

06.08.2019
Wygląda to na złośliwość losu, ale często właśnie gdy wyjeżdżamy na urlop, jesteśmy daleko od domu i naszego stomatologa – wypada plomba, nagle zaczyna boleć ząb albo dziąsło. Co robić w takiej sytuacji? Szukać pomocy w najbliższym gabinecie czy poradzić sobie samemu? Pytamy eksperta, lekarza stomatologa Konrada Teleckiego, eksperta DentaCare Medicover Stomatologia.
12.08.2019
Nalewka z malin to wybitnie kobiecy przysmak. Ma silne właściwości rozkurczające. Może łagodzić bóle menstruacyjne, a także zmniejszać dolegliwości związane z okresem menopauzy, np. wahania nastroju. To również remedium dla osób, które borykają się nadciśnieniem tętniczym.
02.09.2019
Stłuczenie mięśni, skręcenie stawu, a może zwykłe zakwasy po nadmiernym wysiłku? Podpowiadamy, jak sobie pomóc w różnych sytuacjach. Konsultacja: Maciej Brożyński fizjoterapeuta z Warszawskiego Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Medycznej Fizjoklinika.
20.02.2019
Odkąd tak bardzo popularne stały się szumiące maskotki dla noworodków, wiele osób interesuje się tym, czy wydawany przez nie dźwięk, zwany białym szumem, rzeczywiście działa relaksująco na dzieci i dorosłych i czy długotrwałe słuchanie takich dźwięków jest bezpieczne dla uszu. Sprawdzamy!
10.07.2018
Są pyszne, soczyste, zawierają mnóstwo witamin, mikroelementów i przeciwutleniaczy. Ponieważ właśnie zaczął się sezon na jagody, koniecznie z niego skorzystaj! Teraz mają najwięcej cennych składników. Jedz pierogi z jagodami, jagodzianki i koktajle. Nazrywaj też cennych listków – przygotowany z nich napar pomoże przy biegunce.
08.06.2018
Choroba lokomocyjna może popsuć nam najlepsze wakacje, wyjazd z rodziną, każdą dalszą podróż. Uprzykrza nie tylko przyjemne chwile, lecz jest uciążliwa także na co dzień. Oto sprawdzone, naturalne metody, dzięki którym skutecznie sobie z nią poradzisz.