Kuracje z arniki górskiej

Leki zawierające ekstrakty z Arniki górskiej (Arnica montana) pomagają przy zranieniach, złamaniach, stłuczeniach, przyspieszają wchłanianie się krwiaków, łagodzą obrzęki.

Arnika górska na urazy.

Arnika górska swoje lecznicze właściwości zawiera zawartym w niej substancjom leczniczym – laktonom seskwiterpenowym, które działają przeciwzpalanie, antyseptycznie i antybakteryjnie. Wzmacniają ścianki naczyń włosowatych, dlatego przyspieszają wchłanianie się wybroczyn. Oprócz tego zawiera działające antyoksydacyjnie flawonoidy i antyseptycznie olejki eteryczne. Oto w jaki sposób możesz wykorzystać jej lecznicze właściwości:

  • Żel lub maść – najskuteczniej działają te zawierające ekstrakt ze świeżego ziela Arniki górskiej. Przy stłuczeniu lub skręceniu stawu wcieraj go kilka razy dziennie w bolesne miejsce.
  • Doustne granulki – preparat homeopatyczny, który warto zastosować w przypadku różnego rodzaju urazów. Przy drobnych zranieniach czy stłuczeniach stosujemy potencję 9-15 CH, natomiast przy poważniejszych – 30 CH.
  • Napar – Łyżkę suszonej arniki (można kupić w sklepach zielarskich) zalej szklanką wrzątku, przykryj spodeczkiem. Po 20 minutach odcedź, ostudź. Nasączone chłodnym naparem gaziki przykładaj do 2-3 godziny na siniaki i obrzęki.

Leki z ekstraktem z arniki górskiej na stłuczenia i urazy.

Więcej o arnice górskiej przeczytasz w tekście: Arnika górska łagodzi ból i przyspiesza gojenie.

25.02.2019
Arnica montana to jeden z najważniejszych leków stosowanych w homeopatii. Surowcem do jego produkcji jest cała roślina Arniki górskiej, pochodzącej z górskich rejonów Europy środkowej i znanej ze swych właściwości leczniczych od bardzo dawna. Sprawdź, na co pomaga.
18.03.2019
Skóra dzieli nas od świata zewnętrznego, a zarazem nas z nim łączy. Gdy zaczyna chorować, zagrożone staje się nasze zdrowie. Można ją jednak wzmocnić i wyleczyć dzięki lekom roślinnym.
17.05.2019
Leki homeopatyczne oddziałują nie tylko na stan emocjonalny, ale mogą pomóc w fizycznych dolegliwościach związanych z leczeniem dentystycznym.
25.04.2019
Kiedy za oknem świat powoli nabiera barw wiosennych – zdarza się, że cierpimy. Męczy nas złe samopoczucie, brak sił i senność. Ale nie wszyscy. Niektórzy witają zmianę pór roku z energię. Poznajmy ich tajemnice. Konsultacja: lek. med. Grzegorz Borstern, specjalista chorób wewnętrznych, pasjonat medycyny ratunkowej.
20.11.2018
Podczas choroby onkologicznej trzeba się dobrze odżywiać – dzięki temu leczenie jest bardziej efektywne, chory ma siły do walki z chorobą i zwiększa swoje szanse na powrót do zdrowia. Jednak mitów na temat tego co jeść, a czego nie jeść w trakcie choroby jest mnóstwo! Niektóre bardzo szkodzą pacjentom. Jak więc komponować posiłki, żeby zdrowieć […]
10.12.2018
Dłuższe życie, redukcja tkanki tłuszczowej, zmniejszone ryzyko urazów i… szczupła sylwetka. Brzmi jak radosna lista życzeń, ale w rzeczywistości to naukowe spojrzenie na korzyści jakie niesie za sobą trening siłowy. Przyjrzyjmy się faktom i poznajmy 5 powodów dla których warto ćwiczyć siłowo niezależnie od płci i wieku.