Niemowę, zarówno karmione piersią, jak i mlekiem modyfikowanym, po szóstym miesiącu życia poznaje nowe smaki. Można mu wówczas serwować delikatną kaszę jaglaną. Warto!
Maja Nowicka

Dziennikarka
Maja Nowicka
-
-
Niektórzy boją się pająków, inni mają lęk wysokości. Ale jest też grupa osób, które cierpią na filofobię, czyli unikają zakochiwania się i wchodzenia w bliskie relacje. Skąd ten strach i czy da się go opanować?
-
Zanim niemowlę czy małe dziecko powie nam, że coś mu dolega, musimy nauczyć się odczytywać sygnały, jakie nam daje. Bo czasem płacz nie oznacza znużenia czy głodu, lecz ból, który zwiastuje chorobę. Tak może być z zapaleniem układu moczowego (ZUM) u niemowląt i małych dzieci. Warto znać jego objawy i wiedzieć, jakie badania trzeba wykonać oraz jak tę infekcję leczyć.
-
Trudno narysować jeden spójny portret DDA, dorosłego dziecka alkoholika, i generalizować, jak potoczą się jego losy. Od kilkunastu lat żyję z DDA, mam z nim dwoje dzieci. Naszkicuję więc kilka obrazków z naszej codzienności.
-
Monotonia może pojawić się w każdym związku, zwłaszcza długoletnim. Mówimy sobie wówczas, że w łóżku jest w zasadzie OK, choć bez fajerwerków. Często akceptujemy tę sytuację, uważając, że taka jest kolej rzeczy. A gdyby jednak nie godzić się na nią? Zacząć działać i być może nawet odkryć naszą relację na nowo? Zachęca do tego seksuolożka Marta Nowik.
-
Sok z pigwy nie tylko świetnie smakuje z herbatą, zwłaszcza w zimowe wieczory, lecz także wspiera nasze zdrowie. Od lat jest tradycyjnym lekarstwem na przeziębienie i niestrawność. To babciny środek na unormowanie poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Słynie też ze swych właściwości odmładzających.
-
Muskanie, głaskanie, masowanie, drapanie… A oprócz tego przytulanie, trzymanie się za ręce, poklepywanie po ramieniu. Za pomocą dotyku można okazać zainteresowanie, miłość, ekscytację. Tyle dobra! Dlaczego więc dotyku jest w naszym życiu jak na lekarstwo? Jakie są powody, by docenić jego siłę, mówi seksuolożka Marta Nowik.
-
Picie soku z brzozy korzystnie wpływa na zdrowie, jednak nie zawsze i nie u każdego. Istnieją czynniki ryzyka i przeciwwskazania, o których trzeba wiedzieć, zanim sięgniemy po ten prozdrowotny napój.
-
Czy stres może być dla nas korzystny? Czym różnią się stres pozytywny i negatywny?
autor: Maja NowickaJest stres dobry i stres zły. Tak, tak! Stresowanie się nam szkodzi, ale często pomaga. To tak, jakbyśmy miały dwóch doradców, którzy są identycznie wyszkoleni. Ale wypowiadają się na dwa różne tematy i w związku z tym wpływają na nasze zachowanie tylko w pozornie identyczny sposób. Poznajmy więc ich. Oto oni: stres dobry i stres zły.
-
Miód przydaje się nie tylko wtedy, gdy potrzebujemy zdrowego słodzika albo naturalnego środka wspomagającego leczenie infekcji. Stosowany zewnętrznie pomoże wyleczyć oparzenia i choroby skóry.
- 1
- 2