Wiemy, że ta aromatyczna przyprawa łagodzi infekcje i chorobę lokomocyjną, rozgrzewa… Ale czy jest sens stosować imbir na włosy? Tak! Azjatki robią to od wieków, bo wiedzą, że korzeń imbiru wzmacnia pasma i dodaje im blasku.
Agata Jeżewska
Dziennikarka
Agata Jeżewska
-
-
Naturalnie gazowany, orzeźwiający napój z fermentowanej herbaty (grzyba herbacianego) znajdziemy w wielu sklepach i kawiarniach. Namawiamy jednak, by przygotować własną kombuchę. Właściwie robi się sama, a my zyskujemy satysfakcję z wyprodukowania napoju o dużych właściwościach prozdrowotnych.
-
Pasta sezamowa tahini jest niezwykle popularna na Bliskim Wschodzie. Powstaje z ziaren sezamu, które kryją w sobie mnóstwo składników odżywczych i zapobiegają wielu chorobom. Sprawdź, jak zrobić w domu pastę sezamową i do jakich potraw jej używać.
-
Miód jest nie tylko zdrowy i pyszny. Doskonale nadaje się także do pielęgnacji: nawilża cerę i dodaje jej blasku, rozjaśnia przebarwienia, wygładza zmarszczki… Lista jego zalet jest naprawdę długa. Poznaj najlepsze przepisy na domowe maseczki z miodu.
-
Olejek eteryczny z oregano ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej: wspiera organizm w walce z przeziębieniem, pasożytami, grzybicą czy trądzikiem. Sprawdź, czy wykorzystywanie olejku w leczeniu dzieci jest bezpieczne, w jaki sposób go używać i jak dawkować olejek.
-
Karob jest coraz bardziej popularny. Nic dziwnego: jest pełen witamin, minerałów, antyoksydantów. Nie zawiera kofeiny, ma niski indeks glikemiczny. Pomaga w wielu zdrowotnych problemach. Poleca się go dzieciom, diabetykom i sportowcom. Po prostu superfood! Poznaj jego właściwości.
-
Pleśń często pojawia się w okresie jesienno-zimowym na powierzchni ziemi w doniczce. Sprawdź, co może być przyczyną jej powstawania, czy jest groźna, a także jak chronić rośliny oraz jak pozbyć się pleśni naturalnymi sposobami, m.in. przy pomocy mielonego cynamonu.
-
Korzeń imbiru na dobre rozgościł się nie tylko w naszej kuchni, ale i w medycynie naturalnej. Znany jest głównie z tego, że zwalcza objawy przeziębienia i grypy oraz wzmacnia odporność. Tymczasem pojawiły się doniesienia, że mógłby pomóc diabetykom. Czy imbir obniża poziom cukru?
-
Skóra ust ma niewiele gruczołów łojowych. Pozbawiona właściwej pielęgnacji łatwo wysycha, staje się szorstka, pęka. Sprawdź, jak przynieść ulgę spierzchniętym wargom.
-
Imbir pochodzi z tropikalnych i subtropikalnych terenów Azji Południowo-Wschodniej. Ponieważ jest rośliną ciepłolubną, pozostawiony w ogrodzie nie przetrwa w naszych warunkach klimatycznych (mroźna zima). Można jednak zapewnić mu odpowiednie warunki w domu.