Miłość to podstawa dobrego związku. Nie wystarczy jednak samo uczucie, by relacja była udana i karmiąca. Bardzo często w związkach pojawiają się konflikty i nieporozumienia. Szczególnie jeśli zauroczenie powszednieje. W takiej sytuacji terapia par może okazać się ratunkiem i sposobem na pogłębienie relacji.
Anna Kańciurzewska
Psycholożka dziecięca, dziennikarka
Autorka artykułów eksperckich i książek terapeutycznych dla dzieci. Specjalizuje się w pomocy dzieciom z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami w rozwoju. Wspiera rodziców w codziennych wyzwaniach. Miłośniczka jogi, kuchni wegetariańskiej, ajurwedy i zdrowego stylu życia.
Anna Kańciurzewska
-
-
Walentynki są świętem zakochanych. To idealny dzień do celebrowania miłości, obdarowywania się drobnymi upominkami i sprawiania sobie przyjemności. Dla osób, które nie mają partnera czy partnerki, nie jest to jednak miły czas. Uczucie osamotnienia przybiera wtedy na sile. Jak przetrwać ten dzień bez smutku i żalu?
-
Lęki dziecięce są naturalne i większość z nich mija wraz z dorastaniem. Problem pojawia się wtedy, kiedy lęk uniemożliwia codzienne funkcjonowanie i znacznie ogranicza aktywność dziecka. Takim lękiem jest lęk przed rozstaniem – czyli lęk separacyjny. Przeczytaj, jak pomóc małemu człowiekowi.
-
Siostry: przyjaciółki czy rywalki? Od czego zależą relacje między rodzeństwem?
autor: Anna KańciurzewskaKażdy z nas marzy o bliskiej relacji z rodzeństwem. Z zasady powinna być ona źródłem wsparcia, miłości i szacunku. Niestety, pomimo szczerych chęci, budowanie relacji w rodzinie może być trudne. Czy możliwa jest przyjaźń z siostrą? Jak rozwijać relacje między dorosłym rodzeństwem?
-
Nowy rok sprzyja zmianom. Wiele z nas zastanawia się, jak zrezygnować z nawyków, które mogą być dla nas szkodliwe, a zamiast nich wdrożyć dobre. To nie zawsze jest łatwe – wymaga determinacji oraz konsekwencji. Jak wprowadzać zmiany? Odpowiedź jest prosta. Rób to stopniowo!
-
Asertywność w pracy to bardzo ważna umiejętność, którą warto rozwijać. Wpływa nie tylko na nasze życie zawodowe, ale i na sferę prywatną. Brak postawy asertywnej sprzyja wypaleniu, niezadowoleniu z pracy, przepracowaniu oraz konfliktom.
-
Trening asertywności – wypróbuj ćwiczenia, dzięki którym poprawisz umiejętność stawiania granic
autor: Anna KańciurzewskaO zaletach bycia asertywnym mówi się coraz częściej. Każdy z nas chciałby wykształcić w sobie asertywną postawę. Niestety wokół tego pojęcia jest również wiele sprzecznych informacji. Dlaczego warto ćwiczyć asertywność? Jak to zrobić? Sprawdź.
-
Depresja jesienna jest sezonowym zaburzeniem nastroju, na które cierpi coraz więcej osób. Nasz obecny styl życia, praca w zamkniętych pomieszczeniach, mało ruchu i nieodpowiednia dieta dodatkowo nasilają jej objawy. Jednak okres jesienno-zimowy wcale nie musi oznaczać smutków. Depresję sezonową można leczyć i skutecznie zapobiegać jej nawrotom.
-
Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, jakie możemy przeżyć. Szczególnie trudne jest to dla dzieci, ponieważ oprócz utraty bliskiej osoby pojawia się niezrozumienie powodu odejścia. W jaki sposób oswajać stratę i jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?
-
Cenimy ludzi wysoko empatycznych. Z takimi osobami łatwiej nawiązać głębokie relacje, poczuć ich troskę i zyskać porozumienie. Nic więc dziwnego, że staramy się rozwijać u naszych dzieci postawę empatyczną już od najmłodszych lat. Warto pokazywać im świat emocji, współczucia i troski, by wyrosły na empatycznych dorosłych.