Będąc na wakacjach czy w podróży, również możemy być eko. Na świecie 30 osób na sekundę jest w podróży, zatem każde działanie ma znaczenie. Wszystko zależy od tego, czy stosujemy podane niżej zasady.
Małgorzata Bartkiewicz
Szkoleniowiec i coach z zakresu ekologii
Specjalistka w dziedzinie ekologii, której największą pasją jest spotkanie z drugim człowiekiem na sali szkoleniowej. Od 2010 roku nieprzerwanie motywuje pracowników dużych korporacji do eko postaw (ponad 5000 godzin szkoleń). Wegetarianka, fanka tenisa ziemnego, uwielbia zwierzęta – ma dwa psy i kota. Wyznaje zasadę – Siła wewnętrzna bierze się z działania. Energetyczna i uśmiechnięta, swoim optymizmem zaraża innych.
Małgorzata Bartkiewicz
-
-
Już trzeci miesiąc nasze domy i mieszkania zastępują nam biuro, szkołę, przedszkole, restaurację… W związku z pandemią spędzamy w czterech ścianach zdecydowanie więcej czasu i doceniamy jak ważne jest nasze miejsce do życia. Skoro jest więc tak ważne, to rozejrzyjmy się dookoła i zróbmy generalne porządki w duchu eko! Sprawdźcie, jak zrobić domowe, ekologiczne środki czystości.
-
Twoja garderoba pęka w szwach? Namawiamy cię, abyś w końcu zrobiła porządki w szafie! Oczywiście w duchu ekologii!
-
Jak prawidłowo segregować śmieci? Gdzie wyrzucić płytę CD, zatłuszczony papier, a gdzie paragon?
autor: Małgorzata BartkiewiczKażdy wie, do jakiego pojemnika wrzucić plastikową butelkę po wodzie czy czysty słoik. Ale co zrobić jeśli na foliowym woreczku jest papierowa naklejka? A co z lusterkiem czy papierem po maśle z metalową powłoką? Jak segregować śmieci prawidłowo? Do którego pojemnika wrzucić problematyczne odpady? Oto praktyczna ściąga.
-
Dowiedz się krok po kroku, jak zrobić kompostownik domowy. Dzięki niemu nie tylko zmniejszysz ilość produkowanych odpadów organicznych, ale zyskasz świetny nawóz dla roślin doniczkowych lub ogrodowych.
-
Foodsharing to ogólnoświatowy ruch, który narodził się jako protest przeciwko marnowaniu ogromnych ilości jedzenia w krajach wysokorozwiniętych. Twórcy Foodsharingu pochodzą z Niemiec i to tam rozwinęła się pierwsza współpraca wolontariuszy, dzięki czemu wypracowano know-how, rozpowszechniające tą ideę na cały świat. W Polsce jedzeniem można się podzielić w Jadłodzielni.
-
Marnowanie jedzenia to nie tylko trwonienie pieniędzy, ale przede wszystkim ogromne starty zasobów naturalnych. Czy wiesz, że wyrzucając 1 kg ziemniaków, marnujemy 300 litrów wody, a wyrzucając 1 kg wołowiny nawet 10 tysięcy litrów wody? Nie mówiąc o pracy ludzi, dzięki którym pożywienie do nas dotarło. Jak zapobiec takim stratom? Sprawdź, jak nie marnować jedzenia.
-
Świadomy konsument wie co kupuje. Jeśli szuka produktów przyjaznych środowisku, zdrowych, ekologicznych, powinien umieć rozszyfrować eko-symbole jakie są na nich umieszczane. Oto krótka „ściąga”, w której tłumaczymy, czym są ekoznaki i co kryje się pod najczęściej używanymi symbolami.
-
W Polsce po raz kolejny Ministerstwo Środowiska pod kierownictwem Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego wydało zgodę na stosowanie tzw. zapraw nasiennych (grzybobójczych środków chemicznych) z grupy neonikotynoidów. Zgoda taka szokuje, gdyż badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do ich szkodliwości – zabijają pszczoły i szkodzą ludziom. Jak pomóc pszczołom?
-
Będąc wegetarianką, zastanawiam się czasem jak moja mięsna abstynencja przekłada się na zmiany w środowisku. Wszystkim którzy wątpią w zależności pomiędzy dietą wegetariańską a degradacją środowiska, przedstawię w tym artykule argumenty pokazujące, jak duży jest to wpływ.
- 1
- 2