Słyszała o nich większość osób, które choć trochę interesują się jogą i filozofią Wschodu. Czakry przedstawia się najczęściej za pomocą kolorów, kwiatów (m.in. kwiatu lotosu) i figur geometrycznych. Jaką funkcję pełnią? Jak czakry wpływają na nasze samopoczucie fizyczne oraz psychiczne? Najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym tekście.
Karolina Szaciłło
Reporterka, współautorka książek o zdrowym stylu życia, pasjonatka medytacji i ajurwedy
Karolina Szaciłło
-
-
Czy zawartość Twojego talerza zmienia się wraz z następującymi po sobie porami roku? Czy odczuwasz, jak wiosna, lato, jesień i zima wpływają na Twój poziom energii życiowej, na nastrój, na Twoje zdrowie? Korzystając z pomocy ajurwedy, najstarszej nauki o zdrowiu, podpowiemy, jak wracać do równowagi jesienią.
-
Czy wyobrażasz sobie swój świat, w którym nie ma miejsca dla syntetycznych kremów czy balsamów do ciała? Na dodatek świat, w którym każdy dzień rozpoczynasz od kojącego ciało i zmysły olejowego masażu ciała oraz płukania ust tłoczonym na zimno olejem? Poniżej praktyczny przewodnik po ajurwedyjskich rytuałach, które poprawiają nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne.
-
Pranajama (Pranayama) uspokaja nas, poprawia koncentrację, odporność i zwiększa efektywność w pracy. Podnosi poziom naszej energii życiowej i wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu. Poznaj pranajamy, czyli techniki oddechowe wywodzące się z tradycji jogi.
-
Pokazują zdziwienie, wzburzenie lub zadowolenie. Wykorzystujemy je do porozumiewania się, witania, poznawania, przytulania lub do okazywania złości. Dłonie, po twarzy, są najbardziej ekspresyjną i komunikatywną częścią naszego ciała. Jak się okazuje za pomocą dłoni możemy również ładować naszą baterię życiową i poprawiać samopoczucie. Sprawdź, czym są mudry – gesty dłoni, które leczą.